• Od trzech lat walczę o spokojny sen. Przeszkadza mi wodospad ścieków

  Jadwiga Goczalg cierpi na kręgozmyk, bolesną chorobę, w której przesuwające się kręgi naciskają na połączenia nerwowe. To dlatego trzy lata temu ZGKiM zgodził się zamienić jej mieszkanie z czwartego piętra na parter w tym samym bloku przy ul. Klementowskich w Zielonej Górze, gdzie Goczalg mieszka od blisko 50 lat. - I dopiero wtedy zaczęło się piekło - mówi emerytka.

 • Z Chynowa zniknie strzelnica. Myśliwi chcą sprzedać ziemię pod budowę mieszkań [RYSUNEK NOWEGO PLANU]

  To wiadomość, na którą mieszkańcy Chynowa czekali od lat. Z ich okolicy najprawdopodobniej zniknie niechciana strzelnica. Polski Związek Łowiecki, który jest właścicielem nieruchomości, zamierza sprzedać ziemię pod budownictwo mieszkaniowe.

 • Prezes Startu nie wybacza... "Pańtak kpi z niepełnosprawnych. To jest ohydne"

  Danuta Tarnawska, prezes Startu Zielona Góra, urządziła fetę z okazji triumfalnego powrotu zielonogórskich paraolimpijczyków z Rio. Wielki tort, nagrody, podziękowania, zacni goście i... atak: - Nie wszyscy szanują dokonania tych dzielnych sportowców. Kazimierz Pańtak, były radny sejmiku i prezes LZLA, ohydnie kpił z naszych zawodników. Ten człowiek jest przekreślony w naszym środowisku, on nie szanuje ludzi - wytknęła Tarnawska.

Co jest grane 24

5962 imprez dziś
Do poczytania
 • 41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Polskie kino o wolności i źródłach zła

  41. Festiwal Filmowy w Gdyni. Polskie kino o wolności i źródłach zła

  KINO

  41. Festiwal Filmowy w Gdyni był udany. Świadczy o tym werdykt jury, po którym obyło się bez kontrowersji, jakie w Gdyni już bywały. Zwycięstwo "Ostatniej rodziny" oraz wyróżnienia aktorskie za znakomite kreacje Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej wydają się w pełni zasłużone.

Nie przegap!
 • Kult w Kawonie

  Kult w Kawonie

  alternatywa

  Kult wystąpi 7 października w Kawonie. Od przeszło 30 lat grupa założona przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę nie traci na popularności. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają Kult za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Od początku istnienia zespołu powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych albumach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym, a jego charyzma przyciągała na każdy koncert rzesze wiernych fanów.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Ocena 3/6

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Siedmiu wspaniałych

  Siedmiu wspaniałych

  western

  Film akcji w reżyserii Antoine’a Fuqua („Dzień próby”, „Do utraty sił”). W obsadzie znaleźli się m.in. fenomenalny Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”, „Jurassic World”), Denzel Washington („Bez litości”) oraz Ethan Hawke („Boyhood”). Za scenariusz odpowiada Nic Pizzolatto, twórca „Detektywa”, jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?