• Życie jest zbyt krótkie, by mieć kiepską pracę

  Słyszałam kiedyś takie słowa: "jeśli zaczniemy zarabiać na swojej pasji, to nie przepracujemy ani jednego dnia". Być może to jest sposób na pracę marzeń? Zawsze jest czas na życiowe zmiany - mówi Aleksandra Niewiadowska

 • Kukuczka, poznaj historię słynnego alpinisty [WYBORCZA NA ŻYWO]

  Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski napisali świetną książkę o legendzie polskiego himalaizmu Jerzym Kukuczce. Spotkanie z autorami w cyku "Wyborcza na żywo" we wtorek 18 października w galerii BWA.

 • Ile kosztuje wynajem pokoju w Zielonej Górze? [SPRAWDZAMY OFERTY]

  Studenci w Zielonej Górze za jednoosobowy pokój muszą średnio zapłacić 450-500 zł. To znacznie taniej niż w dużych miastach akademickich, jak Poznań czy Wrocław. Cena zależy od lokalizacji i tzw. standardu. Znajdziemy oferty i za 350 zł ze wszystkim, ale istnieje ryzyko, że od aneksu kuchennego będzie oddzielał nas parawan o orientalnych motywach.

Co jest grane 24

5944 imprez dziś
Do poczytania
 • Znamy zwycięzców 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci!

  Znamy zwycięzców 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci!

  KINO

  W niedzielę, po 9 dniach seansów, warsztatów, pokazów, pikników, koncertów i spotkań zakończył się 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Od Krakowa po Gdańsk, widzowie z prawie 30 miast w całej Polsce, młodzi i najmłodsi, oglądali, podziwiali i głosowali. Głosowali też jurorzy. A kto wygrał?

Nie przegap!
 • Maciej Maleńczuk w Pubie Piekarnia

  Maciej Maleńczuk w Pubie Piekarnia

  jazz

  Maciej Maleńczuk wystąpi 7 października w Pubie Piekarnia Cichej Kobiety. Maciej Maleńczuk to artysta, który  "okres biesiadny" uważa za zamknięty. Teraz gra jazz.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Bridget Jones 3

  Bridget Jones 3

  komedia

  Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…