• "Niedoszły morderca" porzucił psa w lesie. Przywiązał go do drzewa

  To kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie. W lesie na obrzeżach Drzonkowa ktoś przywiązał labradora do drzewa. - Wierzę, że magia Facebooka zadziała i dzięki waszym udostępnieniom tej wiadomości uda nam się dotrzeć do niedoszłego mordercy - pisze w internecie jeden ze strażników miejskich w Zielonej Górze

 • Zielona Góra nie Warszawa... Czy zabrzmi u nas apel smoleński?

  Wedle programu, obchody 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego odbędą się w Zielonej Górze z udziałem asysty wojskowej. Czy w związku z tym powstańcy wysłuchają apelu smoleńskiego, czy też kompromisowej wersji apelu pamięci? Sprawa nie jest oczywista. Wojsko czeka na instrukcje.

 • Najpierw Dana, potem Wellstreet. Znany hotel do kupienia za ...

  Krótko trwała kariera hotelu Wellstreet w Zielonej Górze, czyli dawnej Dany. Było huczne otwarcie, a potem ciche liczenie strat, aż firma ogłosiła upadłość. Znany hotel jest do kupienia za ok. 14 mln zł

Co jest grane 24

6375 imprez dziś
Do poczytania
 • Off Festival 2016. Polecamy koncerty na Scenie T-Mobile Electronic Beats

  Off Festival 2016. Polecamy koncerty na Scenie T-Mobile Electronic Beats

  MUZYKA

  Off Festival zmienia się z roku na rok. Na jedenastej edycji katowickiego święta muzyki pojawi się nowa scena. T-Mobile Electronic Beats, która zastąpi dotychczasową Scenę Leśną, wypełniona zostanie dźwiękami szeroko pojętej elektroniki.

Nie przegap!
 • Samotny zachód

  Samotny zachód

  dramat

  Prapremiera tej sztuki – autorstwa jednego z najbardziej znanych dramatopisarzy angielskiego obszaru językowego – odbyła się w Irlandii 19 lat temu. W swoim pierwotnym kształcie „Samotny zachód” jest gorzką komedią, która jednak w zielonogórskiej inscenizacji wykracza poza ramy tradycyjnie rozumianego gatunku. Przedstawienie rozgrywa się w dwu przenikających się planach dramaturgicznych i przestrzennych. W pierwszym z nich, w świecie „rzeczywistym”, osią konfliktu jest nieustanna, w istocie groteskowa walka między dwoma starzejącymi się we wspólnej samotności braćmi, której bezsilnie towarzyszy miejscowy ksiądz i młoda dziewczyna. Drugi plan określają symbolicznie wznosząca się nad miejscem zdarzeń góra i woda jak mitologiczny Styks wiążąca dwa różne światy – oraz metaforyczne postacie Chłopaka i trzech Dziewczyn. Mocne strony spektaklu to także jego warstwa akustyczna (niekoniecznie muzyczna) – oparta na elektronicznym przetworzeniu naturalnych dźwięków otoczenia – oraz odrealniony jak u Piny Bausch ruch sceniczny.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Iluzja 2

  Iluzja 2

  akcja

  Ocena 3/6

  Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą oskarżeni zostaną CZTEREJ JEŹDŹCY. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić swego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.

 • Kiedy gasną światła

  Kiedy gasną światła

  horror

  Ocena 3/6

  Producent James Wan (Obecność) przedstawia film, w którym nieznane zło czai się w ciemnościach. Kiedy Rebecca opuściła rodzinny dom, myślała, że wraz z nim pozostawiła za sobą lęki z dzieciństwa. Dorastając, nigdy nie miała całkowitej pewności, co było prawdziwe, a co nie, zwłaszcza kiedy gasły światła. Teraz jej młodszy brat, Martin, jest świadkiem tych samych niewyjaśnionych i przerażających sytuacji, które kiedyś wystawiały na próbę jej zdrowie psychiczne i zagrażały bezpieczeństwu. Przerażająca istota w tajemniczy sposób związana z matką rodzeństwa, Sophie, ponownie pojawiła się w ich życiu. Tym razem jednak, w miarę jak Rebecca zbliża się do odkrycia prawdy, nie ma wątpliwości, że ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo... zwłaszcza kiedy gasną światła.