Mieszkańcy przygranicznego Cottbus po raz pierwszy mieli okazję wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wystąpili tam m.in. tancerze z zespołu Maki, który działa w zielonogórskim Domu Harcerza.
Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu wzbogaciło się o cenne pamiątki po Robercie Kurtzu, jednym z więźniów Stalagu Luft 3 Sagan. Wśród nich jest tzw. karta barakowa, pierwsza w kolekcji muzeum.
- W centrum dawnej fabryki, przy odbudowanej wieży ciśnień, powstała nowa funkcja łącząca przestrzeń historyczną, przemysłową i społeczną. Posadzenie kilkudziesięciu drzew oraz kilkuset krzewów i roślin ozdobnych, których nigdy w tym miejscu nie...
W najbliższy weekend warto zabrać wnuka lub wnuczkę (albo babcię lub dziadka) do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w podzielonogórskim Drzonowie. Muzeum przygotowało wyjątkową promocję.
29 stycznia 1945 r. z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego FAL Grünberg I w dzisiejszej Zielonej Górze wyruszył najdłuższy marsz śmierci II wojny światowej. Z około 2600 kobiet, które tego dnia wypędzono, do 6 maja przeżyło niespełna...
Choć rekonstrukcja rzeźby Emmy wygrała w budżecie obywatelskim już w 2017 roku, winiarka z brązu do dziś nie stanęła w Zielonej Górze. Miasto właśnie unieważniło kolejny przetarg.
Łużyce, rzut beretem od Zielonej Góry, to miejsce, które może zachwycić niejednego miłośnika dzikiej natury. Nie wiedzieliście o tym? Obejrzyjcie 44-minutowy dokument na Netfliksie.
29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zielonej Górze na scenie przy ratuszu wystąpią m.in. Lipali i Feel.
"Droga do domu" to nowsza wersja musicalu charytatywnego, który miał premierę w zeszłym roku. Wtedy licealiści z "jedynki" pokazali go w Hydrozagadce ZOK-u, teraz wystąpią na deskach prawdziwego teatru. Wstęp bezpłatny, ale warto wrzucić parę...
Eleonora Szymkowiak już po raz 12. zorganizowała w Zielonej Górze Orszak Trzech Króli. Pogoda nie sprzyjała plenerowej imprezie, ale i tak pojawiło się na niej wielu mieszkańców. Jak co roku największą atrakcją były wielbłądy.
To był najcieplejszy Nowy Rok w historii pomiarów w Polsce, a atmosfera na niedzielnym spacerze była gorąca. I to nie tylko z powodu lamp naftowych, z którymi wędrowaliśmy po Wzgórzach Piastowskich.
To już nasza mała tradycja. Razem z Fundacją Tłocznia zapraszamy na noworoczny spacer na najwyższy punkt Zielonej Góry. Na wycieczkę pójdziemy z lampami naftowymi.
- Ten projekt to było nasze kolejne szaleństwo. Zdjęcia powstały w ciągu jednego dnia na winnicy samorządowej w Zaborze. Swoją energię i siłę chciałyśmy przekazać kobietom z Domu Samotnej Matki, które jeszcze bardziej jej potrzebują - mówi Barbara...
Razem z Fundacją Tłocznia zachęcamy do wzięcia udziału w noworocznym spacerze na najwyższy punkt Zielonej Góry. Wycieczka z lampami naftowymi, w zimowej aurze, może być szczególną atrakcją dla najmłodszych zielonogórzan.
Fundacja Tłocznia organizuje konsultacje społeczne dotyczące wpisania zielonogórskich tradycji winiarskich na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Zaprasza w niedzielę do muzeum.
Copyright © Agora SA