Prawie 200 osób przyszło w poniedziałek na plac Słowiański. Zielonogórzanie z satysfakcją przyjęli decyzję prezydenta o zawetowaniu ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Mieli jednak obawy o przyszłość sądownictwa w Polsce.
Mieszkańcy Zielonej Góry po raz ósmy zebrali się w niedzielę na placu Słowiańskim, żeby wyrazić sprzeciw wobec reformy sądownictwa. Przemawiał m.in. dziennikarz Tomasz Lis.
W Grünbergu, jeszcze w 1925 roku, po wiosennych i jesiennych deszczach odkryte kanały wodno-ściekowe zapychały się jak rury w starych pralkach. Mieszkańcy zatykali nosy i z przerażeniem patrzyli, jak cuchnąca ciecz zalewała śródmiejskie uliczki -...
Wystartowała kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Oblicza Tradycji. W skansenie w Ochli odbył się plener "Dobre, smaczne, bo lubuskie". Przyjechał cały świat. Podczas imprezy zagrali soliści z Turcji, Czech, Serbii, Ghany czy Gruzji
Sobotnia nawałnica przypominała tę sprzed trzech tygodni. Po kilkunastu minutach deszczu Zielona Góra zamieniła się w wielkie jezioro. Zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda miasto po przejściu ogromnej burzy.
Przed godz. 20 przez Zieloną Górę przeszła potężna ulewa. Nieprzejezdna jest ul. Dworcowa, w ogromnym korku stoją autobusy i samochody. Zalany jest dworzec PKP, woda w przejściu podziemnym sięga aż do sufitu.
Ponad 800 osób manifestowało w piątek na placu Słowiańskim przeciwko zmianom w sądownictwie. - Hańba! Hańba! Hańba! - krzyczeli zielonogórzanie, kiedy wyczytywano nazwiska posłów PiS.
Mimo ulewy, która po godz. 20 przeszła przez miasto, ok. 300 osób protestowało na placu Słowiańskim przeciwko zmianom w sądownictwie. Wśród nich było wyjątkowo dużo młodych ludzi.
Ponad 200 osób wzięło udział w środowej pikiecie pod Sądem Rejonowym przy placu Słowiańskim. Zielonogórzanie sprzeciwiali się zmianom w sądownictwie, które przeprowadza PiS.
Zielonogórzanie przed Sądem Rejonowym protestowali przeciwko zmianom w sądownictwie. Ze zniczy ułożyli napis "BASTA!", krytykowali też prof. Bogusława Banaszaka, dziekana Wydziału Prawa i Administracji UZ, wpływowego prawnika w środowisku PiS.
Od wtorku główną arterią w mieście możemy jechać tylko w jednym kierunku. Będzie tak aż do grudnia. Na zdjęciach w galerii możecie zobaczyć, jak wygląda teraz ul. Bohaterów Westerplatte.
Silosy przy ul. Chmielnej już niedługo pokryją się kolorowymi muralami. Na razie przy zbiornikach rozpoczęły się pierwsze prace. Jesienią zobaczymy tam wielkie malunki przedstawiające cztery żywioły.
Kończy się rewitalizacja sosnowego lasku między ulicami Salomei, Lechitów, Nową i Orkana. Za prawie 900 tys. zł powstały tam nowe ścieżki, place, altany piknikowe i gry edukacyjne. Największą atrakcją jest drewniana wieża.
Od maja trwa pierwszy etap budowy ul. Aglomeracyjnej. Robotnicy koncentrują się na odcinku między ul. Dąbrowskiego a Zjednoczenia. Cała nowa droga powstanie do lipca przyszłego roku.
W środę przez Zieloną Górę przeszła potężna nawałnica, a wiele ulic zostało zalanych. To nie pierwsza taka sytuacja. W naszym fotostory przypominamy skutki ulewy z maja 2007 r. Wtedy pod wodą również znalazły się okolice dworca PKP.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.