8/18
zamknij < >
Zdjęcie numer 8 w galerii - Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?

Fundacja Tara

Luty 2016. Doroczny targ koni "Wstępy" w Skaryszewie pod Radomiem
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 3 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 4 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 5 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 6 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 7 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 8 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 9 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 10 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 11 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 12 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 13 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 14 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 15 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 16 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 17 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
 • Zdjęcie numer 18 w galerii Widziałam piekło koni, one błagają o pomoc. Czy nam nie wstyd?
Komentarze
Płaczę po przeczytaniu tego mądrego artykułu...Serce bije mi jak oszalałe! Nie mogę spokojnie tego czytać! Boże, jak można tak potwornie zabijać te piękne, mądre i kochane zwierzęta...Jak można tak być podłym ? To nie ludzie ci handlowcy ! To ...Nie mam określenia, które by do tych oprawców pasowało ! Nienawidzę tych ludzi !!! Konie towarzyszyły od zawsze Polakom. Dla nich pracowały w lesie, na polu, w kopalni...Walczyły na wojnie ... Leczą chore dzieci, towarzyszą od zawsze człowiekowi...Przecież w Polsce nie ma i nigdy nie było tradycji jedzenia koniny! WYGLĄDA NA TO,ŻE DLA PIENIĘDZY MOŻNA ZABIĆ PRZYJACIELA !!! TO TRAGICZNE !!!
@Magdalena Lechowska Konie towarzyszyły od zawsze Polakom. Dla nich pracowały w lesie, na polu, w kopalni...Walczyły na wojnie ... Leczą chore dzieci, towarzyszą od zawsze człowiekowi...Przecież w Polsce nie ma i nigdy nie było tradycji jedzenia koniny! konie były też źródłem mięsa zwłaszcza podczas wojen.I niestety są do tej pory. Czemu nie użalaż się nad losem cieląt, jagniąt, kur czy indyków itd? Problemem jest podejście sprzedawców do zwierząt by w sposób możliwie najmniej bolesny te zwierzęta pozbawiać życia.Aż tyle i tylko tyle
już oceniałe(a)ś
11
13
@Magdalena Lechowska Jest proste słowo określające pewien typ ludzi - kreatury. Następnym razem już będziesz wiedziała jak ich określić. Nie ma za co :)
już oceniałe(a)ś
10
2
@galopicha Raczej barbarzyńcy :((( Tacy jesteśmy ,skazujemy na ogromny ból i cierpienie istoty w pełni od nas uzależnione .,niezależnie od tego czy to są zwierzęta rzeźne czy towarzyszące :( UE nakazuje ,żeby uśmiercanie zwierząt odbywało się w sposób humanitarny ,w miarę bezstresowo i bez cierpienia .Nakazuje rzeźniom montaż komór przejściowych ,gdzie zwierzęta rzeźne wprowadzane są pojedynczo ,żeby nie patrzyły na śmierć w tej chwili zabijanych .Czy w Polsce ktoś się dostosował do tego wymogu ?W Skandynawii zwierzęta się "gazuje" ,żeby ograniczyć cierpienie do minimum .W Polsce bestialstwo i barbarzyństwo ma się znakomicie a chętnych do zabijania nie brakuje :(( Ubój rytualny na skalę przemysłową kwitnie ,w dobie najnowocześniejszych samochodów chłodni ,zwierzęta przewozi się w tragicznych warunkach tysiące kilometrów,część z nich pada w drodze .Czy można być dumnym z tego ,że jest się człowiekiem ?Czy na przestrzeni wieków w drodze ewolucji zanika człowieczeństwo ?Stajemy się prymitywnymi bestiami ?
już oceniałe(a)ś
15
0
@puzonik48 to jest cena za taniochę koniny, co handlarza obchodzą połamane nogi i godziny męczarni?
już oceniałe(a)ś
7
0
@puzonik48 w polsce legalny jest nawet uboj rytualny...
już oceniałe(a)ś
3
0
Wielki szacunek za odwagę, dla Pani Joanny, za to że zdecydowała się zobaczyć na właśne oczy, jakie piekło dla koni stworzył człowiek. Cieszę się, że Pani Joanna zapragnęła się podzielić swoimi spostrzeżeniami z gazetą. O tym trzeba głośno mówić, to co się tam rozgrywa, to istne barbarzyństwo. Wiem z filmików , zamieszczonych na fb. Nie miałabym odwagi, żeby tam pojechać osobiście.
już oceniałe(a)ś
72
10
Moje dziecko dzięki hipoterapii zaczęło mówić. Wiem z doświadczenia, jak wrażliwym zwierzęciem jest koń. Barbarzyństwo w Skaryszewie jest straszne (znam z bezpośrednich relacji i dokumentacji filmowej). Gdyby ktoś tak chciał potraktować psa albo kota czekałaby go kara.
już oceniałe(a)ś
59
6
Niewiem czy ta Petycja do tego tępego Prezydeta coś da ,dla niego koń osioł czy woda to to samo człowiek bez Wyobraźni ,ale Podziwiam pani Zangarzowanie i popieram Pani Incjatywe!
@jack3yp Jesteś niedouczonym kmiotem. Wytykasz cudze błędy na swoje nie zwracając uwagi. Co ma do miłościwie nam panującego poprzedni prezydent? Wypowiedź dotyczy aktualnego, a nie aktualnego w odniesieniu do poprzedniego. Wydaje ci się, że w opozycji do PAD jest tylko PBK? Ograniczone horyzonty i ciasnota umysłowa to twoja wizytówka? Zluzuj majty bo ci żyłka pęknie.
już oceniałe(a)ś
1
2
GW - I za to was kocham, że publikujecie takie artykuły - bo jesteście jedynym mainstreamowym medium, które porusza tematy eksploatacji, dreczenia i ponurej sytuacji zwierząt w tym kraju. I dla mnie zawsze będziesz Gazeto No1. Właśnie za to. Że razem z nami robisz coś aby to zmienić!!!
już oceniałe(a)ś
47
8
Człowiek to największe bydle jakie zaśmieca ziemię i tego nie wolno się wypierać !!!!
@kot2ka nie człowiek. widać że "czlowieki" zaleźli ci za skórę. nie człowiek, naiwna kobieto, ale pewna specyficzna gałąź ludzkiego pomiotu. nie martw się. u zwierząt też jest wiele złego, jest kanibalizm, gwałty, morderstwa dla przyjemności. ale to wszystko w specyficznych warunkach. my też żyjemy w specyficznych warunkach, warto o tym pamiętać.
już oceniałe(a)ś
0
5
Kościół "katolicki" w Polsce zapłaci już niedługo za wszystkie swoje grzechy pychy i zaniedbania. Gdy skończą się rządy polskęzbawa przyjdzie czas zapłaty. Słonej zapłaty!
@foxx Obawiam się, że niestety nie, ponieważ wszystkie formacje polityczne w Polsce lizą zadek biskupom. Nawet skrót SLD rozszyfrowano kiedyś jako Sojusz Lewicy Duszpasterskiej
już oceniałe(a)ś
12
2
@foxx LOL Ogarnij się, lamusie.
już oceniałe(a)ś
2
2
BYĆ WEGETARIANINEM, BEZCENNE...
@rewolucyjna_pl Zapewniam cię, że można byc miesożernym a jednocześnie nie byc bydlakiem jak ci opisani w artykule.
już oceniałe(a)ś
14
4
@rewolucyjna_pl co ma wegetarianizm do znęcania się nad zwierzętami?Rośliny to też istoty żywe,najlepiej jedzcie piasek
już oceniałe(a)ś
8
8
@rewolucyjna_pl Bzdura.Wśród nich jest taki sam odsetek kanalii jak wszędzie.
już oceniałe(a)ś
6
2
@polsilver99 Rzecz nie w byciu żywym, tylko w zdolności odczuwania cierpienia. Pod tym względem zwierzętom znacznie bliżej do ludzi niż do roślin. W przypadku ssaków bardzo blisko, w przypadku naczelnych - właściwie nie ma żadnej różnicy.
już oceniałe(a)ś
3
0