Prawnicy z zielonogórskiej Izby Adwokackiej nie tylko balowali w Palmiarni, ale także pomagali. Na aukcji zostawili ponad 36 tys. zł. Tyle warte były fanty z autografami aktorki Joanny Brodzik i kask Piotra Protasiewicza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę prawnicy z regionu świętowali w Teatrze Lubuskim 100 lat polskiej adwokatury i 65-lecie Izby Adwokackiej w Zielonej Górze (zrzesza adwokatów z całego województwa lubuskiego, Wolsztyna, Myśliborza i Choszczna). Padały poważne słowa o obronie niezawisłości sądów, o prawach obywatelskich i adwokackiej niezależności jako fundamencie wykonywania zawodu.

Wieczorem adwokatura bawiła się na balu w Palmiarni. Było ok. 200 osób. Zespół na żywo serwował głównie przeboje z lat 80. i 90. Jak było? Zobaczcie na zdjęciach fotoreportera Mariusza Kowalaszka.

Podczas balu odbyła się aukcja charytatywna na rzecz Fundacji „Opiekun Serca” aktorki Joanny Brodzik. Fundacja pomaga dzieciom niepełnosprawnym w kształceniu i wejściu w dorosłe życie, niesie pomoc rodzicom niepełnosprawnych.

– Mam nadzieję, że będziecie hojni – namawiał Krzysztof Szymański, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej. I adwokaci posłuchali. Zasilili konto fundacji 36,2 tys. zł. Licytowali m.in. scenariusz pierwszego odcinka serialu „Magda M.” z dopiskami Brodzik, książki i płyty aktorki oraz kask żużlowy Piotra Protasiewicza.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem