Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rzadkie widowisko sportowe w Zielonej Górze w piątek otworzył mecz Kamila Majchrzaka z doskonale znanym fanom tenisa Jirim Veselym. Gra była zacięta, Polak przegrał dopiero po trzech setach (3:6, 6:4, 10-5). 

Później grały panie. Katarzyna Kawa uległa Katerinie Siniakovej, przegrywając oba sety 4:6.

Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

Punkt dla biało-czerwonych zdobyli dopiero debliści. Szymon Walków i Jan Zieliński w tandemie pokonali parę Jiri Vesely - Jiri Lehecka. Potrzebne były trzy sety (6:7, 7:6, 12-10).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Towarzyski mecz reprezentacji rozłożony został na dwa dni. Zawody zostały wznowione w sobotę o godz. 11. Wtedy na kort w hali CRS wybiegła Magdalena Fręch. Polska zawodniczka w październiku br. przebiła się do pierwszej setki rankingu ATP.

Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

W niedzielę na boisku pojawi się także największa gwiazda polskiej reprezentacji - wracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami Jerzy Janowicz. 

Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w tekście: Polska kontra Czechy, czyli światowy tenis w Zielonej Górze. W hali CRS zagrają m.in. Jerzy Janowicz i Jiri Vesely

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.