真磧owy Falubaz nie 篡czy sobie, aby klub pi趾arski korzysta nadal z tej samej nazwy. Dlatego od przysz貫go sezonu pi趾arze maj gra pod dawnym szyldem Lechia - podaje Jacek Bia這g這wy z Radia Zielona G鏎a.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Białogłowy zastrzega, że oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie nie ma i nikt na razie w sprawie nie chce się wypowiadać, ale zmiana nazwy klubu piłkarskiego zostanie ogłoszona niebawem.

Powód? Dalszego używania nazwy Falubaz przez piłkarzy nie życzy sobie zarząd ZKŻ SSA, a więc spółki prowadzącej żużlowy klub.

Ten sam zarząd postawił też ultimatum Marcinowi Grygierowi, który pełnił jednocześnie funkcje rzecznika prasowego żużlowego Falubazu i prezesa w drużynie piłkarskiej (tą drugą społecznie). Grygier miał wybrać jedno i postawił na płatny etat w ZKŻ SSA.

Nowym prezesem piłkarskiego klubu został Karol Krępa. Dziennikarz Jacek Białogłowy zdradza, że Krępa ma też zostać właścicielem klubu, kiedy już przejmie udziały Roberta Dowhana i Zdzisława Tymczyszyna.

Wszystko to powoduje, że od nowego sezonu piłkarska drużyna wróci do dawnej nazwy i będzie występować jako Lechia Zielona Góra (lub Lechia Gran-Bud Zielona Góra, jeśli nie zmieni się sponsor tytularny). Ponadto całkiem prawdopodobne jest, że w niedalekim czasie klub piłkarski z Zielonej Góry połączy się w jeden twór z TS Przylep. Ścisła współpraca trwa już od jakiegoś czasu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
Komentarze
Zaloguj si
Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem