Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Władze Stelmetu Enea BC z budowaniem składu wyraźnie się nie śpieszą. Drużyna pomału rozpoczyna przygotowania do sezonu, a składała się dotąd ledwie z czterech zawodników (nie licząc młodzieżowców). A w praktyce trzech, bo na kadrze przebywa Łukasz Koszarek. Kapitan Stelmetu pojedzie też do Chin. Mike Taylor ma 14 graczy, z dwóch musi jeszcze zrezygnować, ale zrobi to dopiero tuż przed turniejem.

Stelmet się nie śpieszy lub ma trudności. Jakkolwiek, klub podpisał właśnie kolejnego zawodnika. Jest nim 27-letni skrzydłowy Jarosław Zyskowski. To oznacza, że Stelmet najpierw będzie chciał zamknąć polską rotację graczy. O tym za chwilę.

Zyskowski przez dwa ostatnie sezony reprezentował barwy Anwilu Włocławek. Wystąpił łącznie w 89 ligowych spotkaniach, 35 razy wychodząc w pierwszej piątce. W ubiegłym sezonie podkręcił swoje średnie, choć grał nieco mniej. Rzucał średnio 10.6 pkt na mecz (42,7 proc. za trzy), dokładając 3.7 zbiórki. Na parkiecie spędzał przeciętnie 23 minuty.

Minusem Zyskowskiego jest jego ograniczona przydatność w obronie. Nominalnie gra jako trójka. Sam ma problem z dynamicznymi zawodnikami, a co dopiero z obrońcą po zmianie krycia. Z kolei by wydatnie pomóc pod koszem, jest nieco zbyt wątły. Na pewno nie jest to typ boiskowego zwierza. Jeżeli jednak Stelmet planuje złożyć wyjściowy skład z czterech czy pięciu zagranicznych graczy, to ściągnięcie strzelającego za trzy z ławki Zyskowskiego wydaje się mądrym posunięciem.

 

W polskiej rotacji Stelmetu są obecnie: Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski, Jarosław Zyskowski, Julian Jasiński, Kacper Traczyk i Kacper Mąkowski. To sześciu zawodników. Potrzebny jest jeszcze jeden. O zmianie przepisów pisaliśmy TUTAJ. Obecny skład drużyny uzupełnia strzelec Joe Thomasson.

Kontrakt Zyskowskiego będzie ważny przez rok. Klub tradycyjnie nie ujawnia zarobków koszykarza.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.