Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mierzący 206 cm koszykarz początki w Zielonej Górze miał trudne, ale później świetnie odnalazł się w systemie trenera Żana Tabaka i zaczął regularnie dostarczać kilkanaście oczek na mecz. W obronie i walce na tablicach od początku spisywał się dobrze - Amerykanin bez wątpienia potrafi zrobić użytek ze swoich 120 kg i potężnej budowy ciała.

Drew Gordon kluczową rolę w drużynie odgrywa zwłaszcza w meczach rosyjskiej ligi VTB, gdzie Stelmet musi mierzyć się z mocniejszymi fizycznie, bardzo atletycznymi ekipami. Środkowy jako jedyny "byk" w drużynie jest jedynym powodem, dla którego rywale mogą z obawami myśleć o penetracjach pod kosz. Gdy Gordona brakuje, jest ciężko, co pokazał ostatni wyjazdowy mecz z Astaną. 

 

Za swoją postawę w lidze VTB center Stelmetu otrzymał właśnie wyjątkowe wyróżnienie - zaproszenie do meczu gwiazd, który rozgrywany jest w formule Rosjanie kontra Reszta Świata. Dla Gordona będzie to drugi występ w tym prestiżowym spotkaniu - wcześniej nominację uzyskał w 2018 r. jako ówczesny gracz Zenitu Sankt Petersburg. Jest to natomiast pierwsze tego typu wyróżnienie dla zawodnika zielonogórskiego klubu.

Gordon w dotychczasowych 14 meczach ligi VTB notował średnio 13.9 pkt (57,4 proc. z gry), 8.1 zbiórki (4. miejsce w ligowej klasyfikacji) oraz 2.1 asysty. W paru kolejkach załapał się do najlepszej piątki tygodnia.

 

Na razie występ środkowego w meczu gwiazd stoi jednak pod znakiem zapytania. Gordon leczy kontuzje i na parkiety wróci dopiero za parę tygodni. Jego powrót planowany jest na rozgrywany w Warszawie turniej o Puchar Polski. Szkopuł w tym, że nakładają się terminy - Puchar Polski rozegrany zostanie w dniach 13-16 lutego, a mecz gwiazd ligi VTB - 16 lutego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.