Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tych wyjątkowych okolicznościach nasi koszykarze podejmowali na własnym parkiecie MKS Dąbrowa Górnicza. W drugiej połowie docisnęli gaz i pokonali walczących o utrzymanie rywali wynikiem 97:74.

Zainteresowany pomeczową relacją? Przeczytasz ją tutaj.

Dziennikarze „Wyborczej” na mecz nie zostali wpuszczeni. Liczyliśmy, że zrobimy wyjątkowe zdjęcia, ale kilka godzin przed spotkaniem przyszło pismo od władz ligi – klub na halę CRS wpuścił jedynie redakcje, które mecz relacjonowały na żywo.

Nic jednak straconego. Stelmet Enea BC udostępnił nam zdjęcia wykonane przez Tomasza Browarczyka, klubowego fotografa. Możecie zobaczyć więc, jak dziwnie wyglądał mecz rozgrywany przy pustych trybunach.

11 marca 2020 r. Stelmet Enea BC Zielona Góra rozegrał pierwszy w historii klub mecz bez udziału publiczności. Wszystko z powodu szalejącego koronawirusa. W hali CRS goście z Dąbrowy Górniczej ulegli 74:9711 marca 2020 r. Stelmet Enea BC Zielona Góra rozegrał pierwszy w historii klub mecz bez udziału publiczności. Wszystko z powodu szalejącego koronawirusa. W hali CRS goście z Dąbrowy Górniczej ulegli 74:97 Tomasz_Browarczyk/400mm.pl

Przypomnijmy, że w czwartek, dzień po meczu Stelmetu, władze Energa Basket Ligi zdecydowały się zawiesić rozgrywki na dwa tygodnie. Dokończenie sezonu stoi pod znakiem zapytania. Jeśli nawet zostanie dograny, może zostać wyraźnie skrócony.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.