Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Długo, bardzo długo czekaliśmy na ogłoszenie nowego sponsora tytularnego żużlowego klubu z Zielonej Góry. W zeszłym roku do nazwy powrócił Stelmet, którego właściciel Stanisław Bieńkowski ma blisko połowę udziałów w ZKŻ SSA, ale po roku ze sprawy się wycofał.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że do oficjalnej nazwy klubu na ten sezon wkracza RM Solar – zielonogórska firma specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych.

– Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, stąd decyzja o tym, by zostać sponsorem tytularnym naszej ulubionej drużyny. Myślę, że razem możemy w tym sezonie zrobić wiele pozytywnego zamieszania w sporcie i w biznesie – mówi Marek Rożnowski, właściciel RM Solar.

Cieszy się również Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA:

– Dla nas to wielki sukces i wyzwanie. Dziękuję za zaangażowanie, które przyczyniło się do tego, że dziś możemy przedstawić naszego nowego sponsora tytularnego. Żużel przyciąga ludzi z pasją, a do takich należą właściciele i pracownicy RM Solar. Pozyskanie mocnego partnera to dodatkowa motywacja, by i na torze powalczyć o jak najlepsze wyniki – komentuje Domagała.

Pierwszy mecz nietypowego, bo przesuniętego przez pandemię koronawirusa sezonu zielonogórska drużyna odjedzie już w najbliższą niedzielę 14 czerwca. Na wyjeździe zmierzy się z ROW Rybnik.

ZOBACZ TEŻ: W niedzielę pierwszy mecz Falubazu. Walczak: Jak słyszę opinię ekspertów, to mi się włosy jeżą na głowie

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.