Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwsze tegoroczne żużlowe derby między Zieloną Górą a Gorzowem już w najbliższą niedzielę. Mecz odbędzie się na stadionie Falubazu, co pozwala typować gospodarzy w roli nieznacznego faworyta. Wykrzywiony przez koronawirusa sezon jest jednak na tyle nieprzewidywalny, że nawet trenerzy, mimo odjechania czterech kolejek ekstraligi, nie wiedzą, czego po rywalach do końca się spodziewać. Nawet gorzowska Stal, której nic niby dotąd nie szło, prowadziła ostatnio u siebie z bardzo silnym Włókniarzem Częstochowa. Tyle że spotkanie przerwała awaria zasilania.

Na derby z Zieloną Górą do składu gorzowian wraca szukający formy po kontuzji Niels Kristian Iversen. Ustawienie otwiera Krzysztof Kasprzak, choć najprawdopodobniej w jego miejsce pojedzie Jack Holder, zatrudniony w Stali w charakterze gościa. Bartosz Zmarzlik wystartuje z numerem piątym.

Po drugiej stronie Piotr Żyto zastosował tylko dwie zmiany. Są to kosmetyczne zmiany w stosunku do ustawienia, które zastosował w zremisowanym na wyjeździe meczu ze Spartą Wrocław, co pokazuje najwyraźniej, że trener Falubazu był z niego bardzo zadowolony i jest bliski odnalezienia optymalnego ustawienia formacji.

W drugiej parze numerami zamienił Piotra Protasiewcza i Michaela Jepsena Jensena, a w sekcji juniorskiej postanowił dać szansę Damianowi Pawliczakowi, który pojedzie w miejsce Mateusza Tondera.

RM Solar Falubaz Zielona Góra vs. Moje Bermudy Stal Gorzów

Niedziela, 9 lipca, stadion przy W69 w Zielonej Górze. Początek meczu o godz. 19.15, transmisję pokaże nSport+.

Sezon 2020. Awizowane składy na derby ziemi lubuskiej w Zielonej GórzeSezon 2020. Awizowane składy na derby ziemi lubuskiej w Zielonej Górze falubaz.com

ZOBACZ TEŻ: Derby z Gorzowem wyprzedane. Zanim je obejrzymy, spójrzmy na statystyki naszych żużlowców

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.