Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piątkowe spotkanie na zielonogórskim stadionie rozpocznie się równo o godz. 18, o ile planów nie pokrzyżuje pogoda. Brązowych medalistów tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi poznamy jeszcze w ten sam weekend, bo rewanżowy mecz we Wrocławiu zaplanowany jest na niedzielę 11 października.

Faworytem dwumeczu będzie Falubaz, a to z powodu absencji Taia Woffindena. Brytyjczyk, jeden z najszybszych żużlowców na świecie, złamał kości śródręcza podczas meczu w Gorzowie ze Stalą. Czeka go najmniej kilka tygodni przerwy.

Trener wrocławskiej ekipy awizował Woffindena na pierwszy mecz, co oznacza, że zastosuje zastępstwo zawodnika. W składzie Sparty jest aż czterech juniorów, choć należy się spodziewać, że 17-letniego Bartosza Curzytka zastąpi jeżdżący w charakterze gościa Chris Holder. Z numerem "8" w Zielonej Górze pojawi się najprawdopodobniej Dan Bewley.

Co się tyczy gospodarzy, to dobra wiadomość jest taka, że niezagrożony jest występ Norberta Krakowiaka. Junior Falubazu zaliczył dość niebezpieczny upadek podczas finału DMPJ, ale zapewnia, że do walki o brąz będzie gotowy w 100 proc.

– Byłem mocno poobijany, jednak już wszystko wraca do normy. Przechodzę zabiegi rehabilitacyjne, masaże, więc na mecze o brąz będę w pełnej dyspozycji – powiedział Krakowiak.

Trener zielonogórzan Piotr Żyto na mecz awizował standardowe zestawienie, ale klub zdradza, że prawdopodobnie to Australijczyk Rohan Tungate pojedzie w miejsce Antonio Lindbaecka. To jednak jeszcze nic pewnego.

Dwumecz o 3. miejsce PGE Ekstraligi w sezonie 2020

RM Solar Falubaz Zielona Góra vs Betard Sparta Wrocław

  • ZIELONA GÓRA. Piątek 9 października, start godz. 18.00
  • WROCŁAW. Niedziela 11 października, start godz. 16.30

Transmisje z obu spotkań pokaże Eleven Sports.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.