Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Maseczki z logo Falubazu trafią do byłych zawodników i działaczy klubu, którzy w przeszłości zdobywali z nim medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Przy czym maseczki będą tak naprawdę tylko dodatkiem. Chodzi przede wszystkim o zadeklarowanie pomocy w czasie epidemii koronawirusa, gdyby jakiekolwiek wsparcie, także w codziennych sprawach jak zakupy, okazało się konieczne. List otrzyma każdy z weteranów zielonogórskiego żużla.

– Zależy nam, by spotkać się z nimi w dobrej formie w sezonie 2021 i wspólnie przeżywać sportowe emocje przy W69 – mówi Wojciech Domagała, prezes ZKŻ Zielona Góra.– Jesteśmy także do dyspozycji naszych starszych zawodników i działaczy, gdyby potrzebowali wsparcia w codziennym życiu. Pomożemy przy zakupach, w opiece nad domowymi zwierzakami, w drobnych pracach w domu czy w ogrodzie – tłumaczy.

– Zbliża się bardzo istotny dla nas jubileusz, czyli 75-lecie zielonogórskiego żużla i to taki pierwszy krok, by przypomnieć o bezcennej dla historii klubu roli naszych legend, dawnych medalistów DMP – dodaje prezes klubu.

ZOBACZ TEŻ: Kibice rozczarowani transferami Falubazu. Patryk Dudek: Możemy być czarnym koniem

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.