Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- Z drużynami, z którymi zmierzymy się w sparingach, skontaktowaliśmy się, jak tylko pojawił się terminarz ligowych rozgrywek. Szybko ustaliliśmy daty i doszliśmy do porozumienia - informują działacze Falubazu.

Sparingpartnerami zielonogórskich żużlowców będą ekstraligowe Unia Leszno (od czterech sezonów nieustępujący mistrzowie kraju) oraz Sparta Wrocław. Z tą pierwszą ekipą potrenują 20 i 21 marca, raz na stadionie w Lesznie i raz w Zielonej Górze, choć jeszcze nie ustalono, w jakiej kolejności. Sparingi ze Spartą zaplanowano zaś na 24 i 25 marca - pierwszy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, drugi przy naszym W69.

Ostatnimi próbnymi meczami dla Falubazu przed rozpoczęciem sezonu będą pojedynki z pierwszoligowym Orłem Łódź - 27 i 28 marca. Obydwa na wyjeździe. - Tego rywala dobraliśmy pod kątem inauguracyjnego meczu w Toruniu. Obiekt w Łodzi jest podobny do Motoareny i chcemy sobie tam pojeździć - przyznał Piotr Żyto, trener Falubazu Zielona Góra.

W ramach przygotowań do sezonu 2021 pierwsza drużyna Falubazu wybierze się dodatkowo w lutym na zimowe zgrupowanie. Sparingi będą natomiast poprzedzone kilkoma jednostkami treningowymi na domowym torze.

Plan sparingowy Falubazu Zielona Góra przed sezonem 2021:

  • 20 i 21 marca - mecze Unią Leszno,
  • 24 marca - mecz ze Spartą we Wrocławiu,
  • 25 marca - mecz ze Spartą przy W69,
  • 27 i 28 marca - mecze z Orłem w Łodzi.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.