Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

19-latek wypełni formację juniorską Falubazu, którą do tej pory tworzyło trzech zawodników - Jakub Osyczka, Fabian Ragus oraz Nile Tufft.

- Szukałem klubu, który zagwarantuje mi możliwość jazdy, a przy okazji dalszy rozwój. Tak się złożyło, że działacze z Zielonej Góry poszukiwali zawodnika, który uzupełni skład pod kątem zawodów młodzieżowych. W sezonie 2021 miał zacząć regularnie punktować na dobrym poziomie w młodzieżówkach, rozwijać się i stawać coraz lepszym zawodnikiem - powiedział po podpisaniu kontraktu Kacper Grzelak.

Piotr Żyto, trener żużlowców, przyznaje: - Szukaliśmy czwartego zawodnika do cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Kacper to młody zawodnik, który ma przed sobą jeszcze trzy lata jazdy jako junior. W tym sezonie został wypożyczony z Gniezna, ale uważnie będziemy mu się przyglądać. Kilka razy oglądałem go w zeszłym sezonie. Widać u niego braki wynikające ze zbyt małej ilości jazdy. Od nas dostanie dwa kompletne motocykle i myślę, że ta współpraca zaowocuje dobrymi wynikami w zawodach młodzieżowych - stwierdził Żyto.

Szkoleniowiec dodaje: - Nie wykluczam, że Kacper wystrzeli i zrobi niespodziankę. Norbert Krakowiak na początku również miał problemy, ale systematyczną pracą ugruntował swoją pozycję. Dziś jest zawodnikiem, który punktuje z pewnością. Mam nadzieję, że z Kacprem będzie tak samo - podkreślił Żyto.

Wojciech Domagała, prezes ZKŻ Zielona Góra: - W sezonie 2021 chcemy mieć formację młodzieżową, która będzie funkcjonowała w pełnym zakresie. Kacper zgłosił się do nas i zadeklarował chęć jazdy w Zielonej Górze, a my nie widzieliśmy żadnych przeciwwskazań, aby tak się stało. To jeszcze młody zawodnik. Chcemy, żeby był w pełni zaangażowany w rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Jeśli chodzi o konkretne cele i miejsce tego zawodnika w naszym zespole, to już decyzja trenera.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.