Pierwsza kwarta w wykonaniu zastalowców trochę badawcza, zwłaszcza że Żan Tabak wypuścił w pierwszym składzie Filipa Put. Jakkolwiek już po 10 minutach gry objęli w miarę bezpieczne prowadzenie, które potem powiększali z każdą minutą. Do przerwy prowadzenie wyniosło niemal 20 punktów, Enea Zastal prowadził 53:34. Gospodarze nie mieli odpowiedzi na grę środkowego Geoffreya Groselle'a, przy czym cała drużyna z Zielonej Góry chętnie i mądrze dzieliła się piłką, co przekuwało się na dogodne pozycje rzutowe. Skuteczność zza łuku nie była rewelacyjna, ale 14/34 to wynik jak najbardziej przyzwoity.

W drużynie MKS wyróżniali się wysoki, ale rzucający Michał Nowakowski (19 pkt, 4/5 za trzy) oraz atletyczny obwodowy Lee Moore (14 pkt, 3/5 za trzy). Ci dwaj panowie jako jedyni w zespole gospodarzy przekroczyli barierę 10 zdobytych "oczek". Zastal cisnął w defensywie jak zawsze, nie oglądał się na kiepski bilans rywali i widać było to na tablicy wyników.

Rozprężenie nastąpiło w trzeciej kwarcie. Trener Tabak polecił swoim koszykarzom stanąć strefą - może dlatego, by poćwiczyć ten rodzaj obrony, może by oszczędzić trochę sił na bieganie - w każdym razie ekipa MKS zaczęła bez trudu wypracowywać otwarte pozycje na obwodzie i stamtąd też trafiać. Dzięki temu się rozkręciła. Nowakowski za trzy, Cizauskas za trzy, Moore za trzy, Moore z półdystansu, Cizauskas spod kosza, Nowakowski cztery razy z linii i... prowadzenie Enei Zastalu stopniało do 11 punktów (69:58).

Z tego malutkiego kryzysu zielonogórzanie wyszli jednak gładko. Czwartą kwartę rozpoczęli zrywem 17:4 i odzyskali to, co zabrano im chwilę wcześniej. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 97:69. Cztery minuty na parkiecie spędził Kacper Traczyk, dwie Kacper Porada i Nikodem Klocek. Drugi raz z rzędu odpoczywał Blake Reynolds. Aż siedmiu zawodników zapisało dwucyfrową zdobycz, najwięcej Geoffrey Groselle (18 pkt, 8/13 z gry, 8 zbiórek) i Janis Berzins (13 pkt, 5/9 z gry, 5 zbiórek). Dobry występ zaliczył Filip Put, na jego koncie 11 oczek (2/4 za trzy), 7 zbiórek i 2 asysty.

14 stycznia 2021 - tabela Energa Basket Ligi, pierwsze 10. miejsc14 stycznia 2021 - tabela Energa Basket Ligi, pierwsze 10. miejsc PLK.PL

MKS DĄBROWA GÓRNICZA  69:97  ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA

Kwarty: 20:28 | 14:25 | 26:19 | 9:25

MKS: Mazurczak 5 (1), Wilson 8, Moore 14 (3), Nowakowski 19 (4), Rhett 8 oraz Mijović 5, Cizauskas 8 (1), Motylewski 2, Piechowicz i Kroczak po 0.

ZASTAL: Lundberg 11 (2), Ponitka 11 (2), Williams 10 (2), Put 11 (2), Groselle 18 oraz Koszarek 11 (2), Berzins 13 (2), Freimanis 5 (1), Richard 4, Traczyk 3 (1), Porada i Klocek po 0.