W sieci ukazały się unikatowe nagrania z zawodów żużlowych w Zielonej Górze w 1966 r., chodzi m.in. o pierwszą rundę turnieju o Złoty Kask. Filmy udostępnił Marcin Żutkowski, wnuk żużlowego działacza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kilka wyjątkowych nagrań z żużlowych zmagań na zielonogórskim stadionie w sezonie 1966 opublikował przed paroma dniami na swoich stronach Falubaz Zielona Góra. Film przedstawia krótkie fragmenty ukazujące nie tylko walkę na torze, ale też to, co działo się na stadionie. Jak ocenili fani, nagrania przedstawiają mecz Falubazu ze Śląskiem Świętochłowice (15.04.1996) i Stalą Gorzów (10.07.1966) oraz pierwszą rundę turniej o Złoty Kask z tego samego sezonu. 

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Autorem filmów jest Emilian Żutkowski, który od końca lat 40. był aktywnym działaczem Polskiego Związku Motorowego. Brał udział w rajdach motocyklowych oraz jazdach pokazowych. W latach 70. i 80. pełnił funkcję sędziego wirażowego.

Unikalne materiały Falubazowi przekazał wnuk Żutkowskiego - Marcin.

 
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ciekawe?.jeszcze bardziej ciekawe, skąd klub weźmie opisane w przeglądzie sportowym ok. 6 milionów na nowy sezon?.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0