W Muzeum Miejskim w Nowej Soli do końca lutego można oglądać wystawę dotyczącą posiadłości na terenie Środkowego Nadodrza i ich słynnych mieszkańców. - Na wystawie przyjęto układ według epok, poczynając od renesansu, a kończąc na dwudziestoleciu międzywojennym - mówią organizatorzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wystawę w nowosolskim muzeum można oglądać od grudnia.

- Środkowe Nadodrze to teren obejmujący obecnie głównie woj. lubuskie. Historycznie składały się na ten obszar północna część prowincji śląskiej, wschodnia Brandenburgia i zachodnia Wielkopolska. To teren o bogatym i zróżnicowanym dziedzictwie kulturowym, obfitujący w zabytki architektury - w tym rezydencjonalnej. Wiele z tych obiektów jest dzisiaj zdegradowanych. Nasza wystawa prezentuje najcenniejsze z historycznego, artystycznego i naukowego punktu widzenia przykłady rezydencji z sylwetkami zasłużonych osób - czytamy na stronie Muzeum Miejskiego w Nowej Soli.

Wśród tych postaci są m.in. Albrecht von Wallenstein, Fryderyk August czy Augusta Wiktoria. Wystawa została wyróżniona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa jako jedno z najciekawszych wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

Jej organizatorami są Fundacja Pałac Bojadła i Muzeum w Nowej Soli. Można ją oglądać do 28 lutego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem