Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

6 stycznia w niemieckim porcie Bremerhaven wyładowano na ląd, pierwsze jednostki sprzętu przeznaczonego dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce. W ciągu dziesięciu dni żołnierze z 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej 4. Dywizji Piechoty przemieścili główną część sprzętu z Niemiec do Polski i rozpoczęli szkolenie na obiektach poligonowych w Żaganiu i Świętoszowie.

Równocześnie do Polski przybywają zgodnie z realizowanym harmonogramem następne transporty kolejowe z pozostałym sprzętem przeznaczonym dla ABCT.

- Prowadzimy rozładunek kolejnego transportu ze sprzętem dla naszych żołnierzy, jest to już głównie sprzęt inżynieryjny oraz logistyczny - mówił kapitan Ken Kloeppel, dowodzący rozładunkiem na bocznicy kolejowej Karliki.

Pod koniec stycznia pododdziały 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej zakończą okres szkolenia przygotowawczego i przejdą do fazy realizacji wspólnych zadań szkoleniowych z pododdziałami z jednostek 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.