W środę w Europarlamencie w Brukseli odbyła się impreza promująca województwo lubuskie. Oprócz prezentacji regionu i naszych przedsiębiorców, na uczestników czekały suto zastawione stoły, gdzie każdy mógł skosztować najlepszych smaków Lubuskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Green Land of Modern Technologies, czyli Zielona Kraina Nowoczesnych Technologii. To pod takim hasłem Lubuskie promowało się w Europarlamencie. Organizatorem eventu – jak mówi się na takie wydarzenie w Brukseli – był prof. Dariusz Rosati, europoseł PO z naszego regionu. Współpracował przy tym z zarządem województwa, bo w tym samym czasie w Brukseli przebywała misja gospodarcza firm z Lubuskiego. Wśród wielu gości pojawili się m.in. były premier Jerzy Buzek czy Bogdan Wenta, trener piłkarzy ręcznych, a dzisiaj europoseł.

Rosati ze sceny przekonywał, że „Zielona Kraina Nowoczesnych Technologii” to nie tylko slogan. – Lubuskie ma mnóstwo lasów i jezior, jest pięknym regionem. Ale naszą drugą siłą są nowoczesne technologie. Mamy młodych pomysłowych przedsiębiorców, którzy są w stanie rywalizować z najlepszymi na świecie – mówił europoseł. Przedstawiał nasze województwo i jego mieszkańców jako jedne z najbardziej tolerancyjnych i otwartych ("open-minded") nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Nieco później na scenie pokazali się nasi przedsiębiorcy. O swoich firmach i nowoczesnych rozwiązaniach w biznesie opowiedzieli Piotr Przybysławski z Advanced Graphene Products (z Zielonej Góry, mają patent w UE i USA na udoskonaloną metodę wytwarzania grafenu) czy Michał Łupkowski z LUG Light Factory (też z Zielonej Góry, produkują oświetlenie LED, ich produkty świecą choćby w metrze w Sao Paulo).

Po części oficjalnej uczestnicy ruszyli do stołów z lubuskimi regionalnymi produktami. Mogli skosztować naszych win, miodów, mięs czy soków. Za oprawę muzyczną odpowiadał New Message. Oczywiście z Lubuskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem