Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tragedii poinformowało Radio RMF FM. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez reportera radia, do tragedii doszło w środę rano. Jeden z żołnierzy miał strzelić sobie w głowę. Zmarł na miejscu, mimo interwencji kolegów i przyjazdu karetki pogotowia.

– W środę, 26 kwietnia, w 4. Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w garnizonie Leszno doszło do zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł jeden z żołnierzy jednostki – mówi por. Dariusz Kwaśniewski z 4. ZPP. – Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności oraz przyczyn zaistniałego zdarzenia. Na miejscu prace prowadzi Żandarmeria Wojskowa. Rodzina zmarłego żołnierza została powiadomiona. Jednocześnie bliskim zapewniono opiekę psychologiczną i medyczną – dodaje por. Kwaśniewski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.