Himalaje cynizmu szeregowego posła - komentuje ostro na Facebooku wczorajsze wystąpienie szefa PiS Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. - Synonimem dzisiejszej władzy jest buta, arogancja i pogarda dla każdego myślącego inaczej - dodaje Tyszkiewicz
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kaczyński podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat dotychczasowych poczynań rządu i jego przyszłości podczas kongresu partii. Na mównicy szef PiS miał hasło „#PolskaJestJedna”.

To, co mówił prezes, nie spodobało się prezydentowi Nowej Soli. – Himalaje cynizmu szeregowego posła. Dobrze choć, że z przodu dołożył # kraty, jako symbol. Polska jest jedna? Polska jest dzisiaj podzielona jak nigdy przed 89 rokiem. Dzisiaj brat staje przeciw bratu. Jeszcze niedawni przyjaciele, dzisiaj skaczą sobie do oczu. Podła władza w cyniczny sposób gra na emocjach Polaków i wykorzystuje je do siania podziałów, wrogości i nienawiści – napisał na FB Wadim Tyszkiewicz (pisownia oryginalna – red.).

„Tego dnia w Polsce upadła demokracja”

Prezydent stwierdził, że dla PiS liczy się tylko władza. – Synonimem dzisiejszej władzy jest niespotykana buta, arogancja i pogarda dla każdego myślącego inaczej. Faktem stało się zawłaszczanie Państwa i obsadzanie miernotami wszystkiego co się tylko da. Obdarowani są wierni i posłuszni. Niestety jestem sceptyczny co do przyszłości. Ci ludzie nie oddadzą w demokratyczny sposób władzy. Po zawłaszczeniu Trybunału Konstytucyjnego i zdeptaniu Konstytucji, po zlikwidowaniu trójpodziału władzy i po przejęciu wszystkich jej ośrodków, po spacyfikowaniu niezależnych sądów i zawłaszczeniu samorządów, będzie można w TVPiS w końcu ogłosić: właśnie tego dnia w Polsce upadła demokracja. 

„Nadchodzi czas dyktatury”

Tyszkiewicz uważa, że „nadchodzi czas dyktatury”. – Bo jak nazwać system w którym jeden człowiek skupia w swoim ręku 100% władzy? Czym skończyły się znane z historii rządy dyktatorów? Niech każdy z nas przypomni sobie historię i pobudzi swoją wyobraźnię w kontekście głoszonych haseł: Polska dla Polaków czy Wielka Polska Narodowa. Obecna władza daje przyzwolenie na brunatne marsze, kopanie i bicie niepokornych... Tylko czekać aż dojdzie do jeszcze większej fali agresji i tylko pretekst dyktatorowi wystarczy, żeby w sposób bezwzględny rozprawić się z myślącymi inaczej, marzącymi o wolnej, demokratycznej, niepodległej, ale i europejskiej, cywilizowanej Polsce – kończy swój wpis na Facebooku prezydent Nowej Soli.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ma Pan 100% racji, ale to nie sam Kaczyński tak myśli i robi. Badania opinii nie kłamią. Słowa podobne do wypowiadanych przez Kaczyńskiego słyszę wokół coraz częściej. Te nasze poczucie wyższości wynikające z kompleksów wylało się w całej obfitości, a Kaczyński tylko to zagospodarował. Jeszcze się nie załamuję, ale nie jestem optymistą.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kaczyński to przypadek starego człowieka , który jak nikt inny potrzebuje izolacji w zakładzie dla psychicznie chorych.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  WIELKI SZACUNEM PANIE TYSZKIEWICZ.
  @skinok5 Przyłączam się!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Chyba nie jest aż tak źle z tym podziałem. Polska nie jest podzielona na pół. 40% popiera pis, a 23% po z noweczesną razem wziętą. Wliczają kukiza to dysproporacja jest jeszcze większa
  @robert13131313 40% deklarujących udział w wyborach. Przy frekwencji najczęściej poniżej 50% daje to ok 18% Polaków z możliwością głosowania, głosujących na PIS. I w taką liczbę członków sekty smoleńskiej można uwierzyć.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0