Furorę na oficjalnym profilu Nowej Soli na Facebooku robi galeria kwiatowa. - Ilekroć odwiedza mnie ktoś z rodzinnego miasta, wszyscy są pod wrażeniem ilości i jakości zieleni w mieście - czytam w jednym z komentarzy. Zobacz zdjęcia, są naprawdę bajkowe!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Nowej Soli kwiaty zostały nasadzone w maju. Ich rodzaje są przeróżne. Są pelargonie w odcieniach: pomarańczowym, ciemnego różu, czerwieni, łososiowym, bordo, a oprócz tego kwiaty Ipomea w różnych kolorach czy białe stokrotki, czerwone i różowe begonie. Łącznie nasadzono aż 25 tys. kwiatów!

– Jak zawsze sadzimy je na miejskich rabatach, skwerach, rondach, wieżach kwiatowych, w gazonach czy donicach. Pierwszymi wiosennymi kwiatami były krokusy, które przepięknie zakwitły w tym roku na skwerach i rondach. Jesienią z kolei będziemy sadzić cebule kwiatów, które będą kwitły na wiosnę przyszłego roku – mówi Ewa Batko, rzeczniczka nowosolskiego urzędu miasta.

Sadzenie kwiatów w mieście
Sadzenie kwiatów w mieście  fot. UM Nowa Sól

Kwiatowa galeria na oficjalnym FB Nowej Soli robi furorę wśród internautów. „Ilekroć odwiedza mnie ktoś z rodzinnego miasta, wszyscy są pod wrażeniem ilości i jakości zieleni w mieście”; „Piękne jest nasze miasto”; „Nareszcie mamy się czym pochwalić. Miasto wygląda przepięknie”; „Nowa Sól coraz piękniejsza, gratulacje, może kiedyś i w Zielonej Górze tak będzie” – to tylko kilka z komentarzy użytkowników Facebooka.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które mamy dzięki uprzejmości urzędu miasta w Nowej Soli. Jest na co popatrzeć!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Po prostu widać rękę dobrego gospodarza . Nasz zielonogórski gospodarz skupia się na : "co by tu jeszcze spieprzyć panowie .." I - gdzie by tu jeszcze wpuścić dewelopera .
już oceniałe(a)ś
0
0
Widać w Małomicach kwiatów nie znają.
już oceniałe(a)ś
0
0
Nowa Sól coraz piękniejsza, a Zielona Góra odwrotnie - zarasta chwastami. Dobrze, że wybory już w przyszłym roku, czas to zmienić...
już oceniałe(a)ś
0
0
A w Zielonej Górze dla odmiany jest moda na karczowanie lasów pod byle pretekstem... Cóż jaka władza takie miasto...
już oceniałe(a)ś
0
0