Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ranking sporządził Kuwik Ciesielski Family Office. – Został stworzony w oparciu o wszelkie dostępne informacje publiczne: sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych i informacje ogólnodostępne na temat zmian właścicielskich. Dane o wykształceniu absolwentów-multimilionerów były wyszukiwane zarówno w sposób standardowy – na podstawie ogólnodostępnych informacji, jak i niestandardowy – nieco bardziej skomplikowany i kuluarowy, bo wiele majętnych osób ceniąc swoją prywatność nie udostępnia żadnych informacji na ten temat – czytam w raporcie.

Główne wnioski? Według autorów to Akademia Górniczo-Hutnicza wychowała najwięcej absolwentów z majątkiem powyżej 100 mln euro – aż ośmiu. Pięć uczelni w Polsce wyuczyło więcej niż trzech absolwentów z takimi pieniędzmi na koncie.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest pierwszy pod względem ogólnej wartości majątku najbogatszych absolwentów.

Jest i nasz akcent. Uniwersytet Zielonogórski również znalazł się w gronie 10 szkół wyższych (bez miejsc rankingowych), wśród których są absolwenci z majątkiem powyżej 100 mln euro.

Całość raportu znajdziesz tutaj.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.