Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę i potrwa do niedzieli (8-9 lipca). Na W69 zjechali się czołowi crossfitowcy z całej Europy. Mowa o łącznie 136 zawodnikach i zawodniczkach, którzy startują w sześciu kategoriach: mężczyźni elita, kobiety elita, mężczyźni elita 35+, mężczyźni open oraz adaptive mężczyźni oraz kobiety – osoby na wózkach.

Co jeszcze warto wiedzieć? Impreza jest transmitowana na żywo na YouTubie (link), przed niedzielnymi finałami koncert zagra Mezo, organizatorzy przygotowali atrakcje i niespodzianki dla dzieci, a dochód z imprezy zostanie przekazany na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Życia, które powstaje przy zielonogórskim szpitalu.

2-dniowy bilet kosztuje 40 zł. Organizatorami Battle of Europe jest Stowarzyszenie Centrum Metamorfoz, przy wsparciu CrossFit 8K48, stowarzyszenia Warto Jest Pomagać, Fundacji Falubaz Pomaga oraz miasta Zielona Góra.t

W sobotę zawody śledził nasz fotoreporter Władysław Czulak. Zobaczcie galerię zdjęć!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.