- Jesteśmy liderem na polskim rynku, mamy 194 placówki na terenie całego kraju - mówi Krzysztof Borsiak z Grupy Luxmed. Firma, która na co dzień współpracuje np. z Polskim Komitetem Olimpijskim, otworzy przychodnię medycyny pracy na nowosolskiej strefie ekonomicznej. - To kolejny atut w rozmowie z inwestorami - podkreśla prezydent Wadim Tyszkiewicz
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ostatnim czasie z Parku Interior na swoje wyprowadziła się firma IdeaPro . W ten sposób powstało w Interiorze wolne miejsce, które wypełni właśnie przychodnia Luxmedu.

– Problem z lekarzami medycyny pracy był podnoszony przez naszych przedsiębiorców już od dawna – mówi Andrzej Matłoka, szef Interioru. – Wcześniej nie było aż takiej masy zakładów produkcyjnych. Rok temu zaczęliśmy rozmawiać z firmą Luxmed. Teraz IdeaPro wybudowała już zakład na strefie południowej. Dla nas to korzystne, bo od 1 sierpnia te same pomieszczenia przejmie właśnie Luxmed. Firma potrzebuje kilka miesięcy, żeby tam się zainstalować i świadczyć usługi – dodaje Matłoka.

„Dla firm to kolejny atut”

Z tego, że w Nowej Soli powstanie przychodnia medycyny pracy, cieszy się prezydent Wadim Tyszkiewicz: – W ten sposób poszerzamy pakiet usług dla naszych przedsiębiorców. Przy dynamicznym rozwoju gospodarczym będzie możliwość powiedzenia: w naszym Interiorze lokuje się firma, która zagwarantuje opiekę medyczną na strefie. To kolejny atut w rozmowie z przedsiębiorcami.

Luxmed opiekuje się pracownikami firm, sprzedaje też abonamenty medyczne, ubezpieczenia, prowadzi szpitale, domy starości, centra medyczne. Jest liderem na polskim rynku. Ma 194 placówki przyzakładowe, zajmuje 2,5 tys. placówek partnerskich. Grupa zatrudnia 2,2 tys. pielęgniarek i 6 tys. lekarzy.

Przychodnia w Nowej Soli będzie miała około 260 m kw – będzie gabinet zabiegowy, a oprócz tego gabinety lekarzy medycyny pracy, internistyczny, okulistyczny, laryngologiczny, część psychotechniczna, recepcja plus 2-3 gabinety, w których będą przyjmować różni specjaliści.

– Nasza firma może być znana np. z ostatnich igrzysk olimpijskich, bo jesteśmy partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Mocno angażujemy się we wspieranie naszych olimpijczyków, w propagowanie idei olimpijskiej. Naszym pracownikiem jest Robert Korzeniowski, wielokrotny Mistrz Olimpijski, który odpowiada właśnie za medycynę sportową – mówi Krzysztof Borsiak z Luxmedu.

Dzięki abonamentowi medycznemu pracownicy będą mieli dodatkowo dostęp do specjalistów bez skierowania, a normalnie trzeba na wizytę czekać niejednokrotnie parę miesięcy. Przychodnia będzie oferować też badania profilaktyczne.

Pieniądze to nie wszystko

– Jest coraz większa świadomość w firmach, że sama wypłata to nie jedyny element wynagrodzenia pracownika. On oczekuje też różnego rodzaju benefitów. Takim jest np. prywatna opieka medyczna – podkreśla Borsiak.

Luxmed do Nowej Soli pomogła ściągnąć firma Audit, zajmująca się m.in. rekrutacją pracowników.

– Stwierdziliśmy, że strefa się rozwija, będą potrzeby kadrowe, więc pomyśleliśmy, że będzie potrzeba dostarczenia czegoś dodatkowego. Dzisiaj tak naprawdę pracodawcy muszą wychodzić naprzeciw potrzebom pracowników. Nowa Sól rozwija się prężnie, wchodzą nowi inwestorzy. Ludzie zaczynają napływać z całej Polski – choćby ze Śląska czy z Podkarpacia. Stajemy się zagłębiem pracy. Obecność Luxmedu to wielki plus dla pracodawców – zaznacza Klaudia Dolata z Auditu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem