Żużlowcy Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra razem z kibicami przejadą na rowerach całe miasto. Trasa tegorocznego rajdu to 13-14 km. - Do udziału zachęcamy całe rodziny - mówią organizatorzy. Start w sobotę (5 sierpnia) o godz. 15 na stadionie przy ul. Wrocławskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To będzie już druga edycja tego wydarzenia.- W ubiegłym roku w rajdzie wzięło udział ponad tysiąc rowerzystów, byliśmy przygotowani na połowę, ale impreza wypaliła, dlatego postanowiliśmy ją powtórzyć - powiedział Marcin Grygier, dyrektor ds. marketingu w Zielonogórskim Klubie Żużlowym. - Rajd ma być kolejnym elementem cementującym Falubazową społeczność. Znów pomaga nam Stowarzyszenie Rowerem do Przodu, tu należą się podziękowania Robertowi Górskiemu, który ponownie angażuje się bezinteresownie, ułatwia nam pracę, bo ma duże doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez.

W rajdzie udział wezmą prawie wszyscy żużlowcy Falubazu. - Nie będzie Jacoba Thorssella, który startuje w Szwecji, niewiadomą jest przyjazd Jasona Doyle’a, on miał wypadek w meczu ligi angielskiej - mówił Marcin Grygier. - Pozostali zawodnicy, z trenerem Markiem Cieślakiem i prezesem Zdzisławem Tymczyszynem zameldują się z rowerami na stadionie.

W sobotę o godz. 14 otwarta zostanie brama stadionu przy ul. Wrocławskiej, wszyscy będą wjeżdżać przez park maszyn. Każdy otrzyma specjalny kupon, który na mecie upoważni do odbioru okolicznościowego medalu. - Kwadrans po godz. 14 ruszy serwis rowerowy firmy Sogest, naszego organizacyjnego partnera. Będzie można usunąć drobne i pilne usterki. Na trasie też będzie pomoc techniczna - zapowiedział Marcin Grygier. - O godz. 15 taśma startowa pójdzie w górę i ruszymy do miasta. Trasa ma 13-14 km, jazda będzie w spokojnym tempie, każdy da radę. Zakończymy ok. godz. 16-16.30 na stadionie MOSiR-u przy ul. Sulechowskiej. Mamy wielka prośbę, wszyscy przyjeżdżamy ubrani na zielono, chcemy, żeby zielona fala przelała się przez miasto. 

Trasa rajdu: Stadion żużlowy – Wrocławska – Pileckiego – Nowa – Strzelecka – Sienkiewicza – Fabryczna – Ogrodowa – Jaskółcza – 1 Maja – Łużycka – Wyszyńskiego – Zacisze – Działkowa – Zjednoczenia – Energetyków – Batorego – Rzeźniczaka – Zdrojowa – Sulechowska – Stadion MOSiR-u.

Trasa Falubazowego Rajdu Rowerowego
Trasa Falubazowego Rajdu Rowerowego  ZKŻ SSA

– To nie przypadek, że rajd zakończy się na stadionie przy ul. Sulechowskiej. Tego samego dnia o godz. 17 nasza drużyna zagra tam swój pierwszy mecz nowego sezonu w rozgrywkach trzeciej ligi - powiedział Marcin Grygier. - Rywalem KSF-u będzie Ruch Zdzieszowice. Uczestnicy rajdu będą mogli więc kibicować naszej drużynie w pierwszej walce o ligowe punkty, a przy okazji wezmą udział w pikniku. Na wszystkich czeka poczęstunek, będą kiełbaski i lody od firmy Nordis. Będzie też sporo atrakcji dla dzieci. 

Rajd będzie miał też cel charytatywny. - Zbierać będziemy pieniądze na rowerek rehabilitacyjny dla ośmioletniej Zuzi z Droszkowa, specjalistyczny sprzęt, który może pomóc jej w lepszym funkcjonowaniu. Zapraszamy do wsparcia chorej dziewczynki - zachęca Marcin Grygier.

Tak było przed rokiem:

 
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem