Do Zielonej Góry zjedzie kabaretowa śmietanka z całej Polski. W amfiteatrze rozbawiać będą m.in. Kabaret pod Wyrwigroszem, Jerzy Kryszak czy Mikołaj Cieślak, odtwórca roli Mariusza w "Uchu Prezesa"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już dziewiąta taka noc, kiedy Zielona Góra staje się stolicą polskiego kabaretu. – Jeśli chcesz poczuć puls polskiej satyry, musisz z nami być! – zachęcają organizatorzy.

Gospodarzem imprezy tradycyjnie jest zielonogórski Kabaret Rewers.

Hasło przewodnie tegorocznego Kabaretobrania brzmi „Nowa Klasa”. – W premierowych tekstach opowiemy z humorem o nowym roku szkolnym. Będzie dużo premier oraz hitów kabaretowych – mówi Janusz Rewers, lider formacji Rewers. I zapowiada całe 3,5 godziny pełne śmiechu i dobrego humoru.

O to, by tak było, zadbają artyści. Na liście wykonawców znaleźli się: Jerzy Kryszak, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Wojtek Fiedorczuk – stand-up, Stanisław Tym, Kabaret Rewers (gospodarz wieczoru), Kabaret Formacja Chatelet, Kabaret Chyba oraz Kabaret Z Konopi. O oprawę muzyczną zadba zespół Krzysztofa Mrozińskiego.

Uwaga, konkurs dla Czytelników! Mamy do rozdania jeszcze dwie podwójne wejściówki na Kabaretobranie. Wystarczy wysłać dzisiaj (piątek 4 sierpnia) o godz. 12 maila na adres mateusz.pojnar@zielona.agora.pl, wpisując w tytule „Kabaretobranie”. Kto pierwszy, ten lepszy!

Imprezy nie wyemituje telewizja Polsat, która robiła to do tej pory. Kabaretobranie przejęła Telewizja Puls. – Nasza impreza podczas wszystkich ośmiu edycji była zdecydowanym liderem oglądalności, pokonując transmisje z olimpiady, a także inne programy rozrywkowe. Ważnym elementem jest wyrobiona i żywiołowa publiczność, która wypełnia po brzegi Amfiteatr im. Anny German, a przed telewizorami zasiada liczna widownia – podkreśla Janusz Rewers.

Wydarzenie odbywa się w ramach Lata Muz Wszelakich.

Kabaretobranie 2017, czyli IX Zielonogórska Noc Kabaretowa w sobotę 5 sierpnia w zielonogórskim amfiteatrze przy ul. Festiwalowej. Początek o godz. 19.30. Bilety w cenie 80, 90 i 100 zł do kupienia na abilet.pl, biletynakabarety.pl i kabaretobranie.pl.

 
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem