Woj. lubuskie ma 45 proc. podpisanych umów. To daje trzecie miejsce. Region zakontraktował do tej pory łącznie 405 umów o wartości około 1,6 mld zł
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwsze miejsce w rankingu dzisiejszego „Pulsu Biznesu” zajęło woj. pomorskie – 65 proc. podpisanych umów. Drugie należy do Wielkopolski – 51 proc., a trzecie do Lubuskiego. Nasze województwo ma 45 proc. podpisanych umów.

– Ten wynik jest efektem wielu działań, m.in. zwiększenia liczby spotkań i szkoleń dla wnioskodawców i beneficjentów, wprowadzenia uproszczeń dla wnioskujących czy skrócenia czasu analizowania wniosków – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

„Puls Biznesu” pisze, że do tej pory wszystkie regiony zakontraktowały w sumie 35 proc. środków. W ramach regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 podpisano do tej pory 405 umów o wartości 1,6 mld zł.

Kto jest najniżej w rankingu? Województwa świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i małopolskie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem