Eliasz i jego rodzina marzą teraz przede wszystkim o jednym - powrocie chłopca do zdrowia. - Z niepewnością i strachem musimy konfrontować się każdego dnia, ale każdy dzień jest naszym zwycięstwem - mówi Katarzyna Dutkiewicz, mama 10-latka
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do momentu diagnozy chłopczyk żył tak, jak każdy inny dzieciak w jego wieku. Cieszył się życiem. Grał w piłkę nożną, jeździł na rowerze. Miał marzenie: zostać w przyszłości weterynarzem lub hodowcą psów, bo zwierzęta kocha.

Wszystko zmieniło się w październiku 2016 r. Okazało się, że Eliasz choruje na chłoniaka.

– Choroba nie ma wpływu na jego marzenia, ale za to całkowicie zmieniła jego obecne życie – mówią organizatorzy akcji pomocowej dla chłopca i dodają: – Wyniszczająca chemioterapia przynosiła oczekiwane rezultaty do maja tego roku. Niestety, w tym czasie okazało się, że Eliasz musi ponownie rozpocząć walkę o własne życie. By powrócić do zdrowia, potrzebuje przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku od niespokrewnionego dawcy.

Rodzina, znajomi i przyjaciele nie ustają w walce o powrót chłopca do zdrowia. – Z niepewnością i strachem musimy konfrontować się każdego dnia, ale każdy dzień jest naszym zwycięstwem – mówi Katarzyna Dutkiewicz, mama 10-letniego Eliasza.

W powiecie nowosolskim w najbliższą sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia organizowana jest akcja, podczas której będzie można zarejestrować się dla Eliasza i innych chorych w bazie Dawców Komórek Macierzystych (DKMS).

Podajemy miejsca i godziny rejestracji: sobota – Rynek w Kożuchowie (godz. 9-14); niedziela – dożynki w Mirocinie Średnim (13.30-17), Szkoła Podstawowa nr 1 (10-19), Park Krasnala w Nowej Soli (10-19).

Zielonogórzanie mogą się zarejestrować w sklepie z przyprawami świata i wegańską żywnością Kardamon, przy ul. Kraljevskiej 7k. 

- W dniach 4 - 8 września przychodzicie do Kardamonu, wypełniacie krótką ankietkę, gmeracie sobie patyczkiem w buzi, wkładacie do koperty, zaklejacie, a my zajmiemy się resztą!!! - zachęca Iwona Łazaruk z Kardamonu. 

– Eliasz ze swoją mamą, tatą i bratem Kacprem pragną jednego – powrotu do normalnego życia. Rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku możesz uratować życie takim osobom jak Eliasz i innym chorym na nowotwory krwi. Przyjdź i dokonaj rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. Czekamy na ciebie! – apelują organizatorzy akcji z Fundacji DKMS.

Warunki? Trzeba mieć od 18 do 55 lat, być zdrowym i ważyć minimum 50 kg. Pamiętajcie o dowodzie osobistym. Wystarczy 10 minut.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem