Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Halę jeździecką na terenie ośrodka WOSiR w Drzonkowie udało się przebudować i rozbudować dzięki dobrze napisanemu projektowi. Pozwolił on sięgnąć po dotacje od ministra sportu – 798,7 tys. zł, miasta Zielona Góra – 820 tys. zł, i samorządu województwa – 338 tys. zł. Resztę, czyli 680,5 tys. zł, ze swojej kasy dołożył WOSiR.

Zmodernizowana hala zyskała pełnowymiarową powierzchnię (20 x 90 m) i specjalistyczne, profesjonalne podłoże. Pojawiła się też nowa trybuna na 72 osoby. W ramach zadania wyremontowano także część budynku przylegającego do hali i zrobiono tam sanitariaty, pokój sędziowski oraz pomieszczenie gospodarcze.

– W wyniku przebudowy powstały dwa ciągi komunikacyjne łączące bezpośrednio ujeżdżalnie ze stajniami. Ponadto wydzielono bramy wjazdowe z zewnątrz dla sprzętu obsługującego halę. W ramach projektu wykonano nowego zadaszenia hali, w którym zostały zamontowane naświetla umożliwiające korzystanie z ujeżdżalni w porze dziennej bez dodatkowego oświetlenia. Przebudowie uległa również podziemna infrastruktura w zakresie instalacji wodociągowej i elektrycznej – informuje biuro lubuskiej marszałek.

Uroczyste otwarcie nowej hali jeździeckiej w DrzonkowieUroczyste otwarcie nowej hali jeździeckiej w Drzonkowie mat. prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.