"Mistrzowie dwóch kółek" to program lubuskiej i brandenburskiej policji poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów. Do współpracy zaproszono młodzież, która wzięła udział w konkursie na najlepszy scenariusz do spotu. Głównym aktorami byli Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek, gwiazdy światowego żużla.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Polsce w zeszłym roku 2016 r. doszło do 2302 wypadków drogowych i 4889 kolizji z udziałem motocyklistów, w wyniku których zginęło 244 motocyklistów, a 2065 zostało rannych.

W Lubuskiem natomiast doszło do 52 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło sześć osób, a 46 osób odniosło obrażenia. Było też 115 kolizji drogowych z udziałem motocyklistów.

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie wspólnie z policjantami z Brandenburgii ściśle współpracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Jednym z elementów tej współpracy jest projekt pod nazwą „Mistrzowie dwóch kółek”. W październiku został ogłoszony konkurs skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich.

Uczniowie mieli stworzyć scenariusz do spotu z udziałem gwiazd żużla – Bartosza Zmarzlika ze Stali Gorzów i Patryka Dudka z Falubazu Zielona Góra, który przekonuje motocyklistów do bezpiecznego zachowania na drogach.

Konferencja 'Mistrzowie dwóch kółek' w Łagowie poświęcona bezpieczeństwu motocyklistów na drogach
Konferencja 'Mistrzowie dwóch kółek' w Łagowie poświęcona bezpieczeństwu motocyklistów na drogach  KWP GORZOW

Autorem najciekawszej propozycji został 13-letni Dariusz Kunka z Gorzowa. Druga lokata przypadła 17-letniej Oliwii Opłotnej, a trzecie miejsce zdobył 16-letni Kacper Milewicz – oboje z Żagania. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym zaproszenia VIP-owskie na mecze żużlowe w przyszłym sezonie. Premiera spotu jest zaplanowana na wiosnę 2018 roku.

Wyniki konkursu zaprezentowano podczas dwudniowej (11-12 grudnia) konferencji w Łagowie z udziałem ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Byli wśród nich polscy i niemieccy policjanci, dyrektorzy ośrodków ruchu drogowego, sportowcy, trenerzy żużlowi, doświadczeni motocykliści, przedstawiciele świata nauki, kierownictwo KWP, przedstawiciel Komendy Głównej Policji, ratownicy medyczni i przedstawicieli mediów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem