Trwa walka o tytuł najpiękniej oświetlonego miejsca w Polsce. Do finału dostała się Nowa Sól. Głosowanie trwa. Miasto nad Odrą wczoraj było drugie, dziś jest szóste. Głosujcie! I zobaczcie zdjęcia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Wygraliśmy! Jesteśmy wśród 16 najpiękniej rozświetlonych miast w Polsce! – cieszy się na Facebooku Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

O co chodzi? O konkurs Energi – finał plebiscytu miast. Internauci głosują na te najpiękniej oświetlone. Wśród finalistów tylko jedno miasto w Lubuskiem.

Konkurs ma charakter charytatywny. – Każde z tych 16 miast otrzyma energooszczędny sprzęt za 10 tys. zł, który trafi do potrzebujących. Wszyscy regionalni laureaci zakwalifikowali się do rundy finałowej, która potrwa do 15 stycznia. Zwycięzca „Świeć Się z Energą” dostanie dodatkowo nowoczesny sprzęt AGD o wartości 40 tys. zł – tłumaczy Ewa Batko, rzeczniczka nowosolskiego magistratu. Wszystkie nagrody trafią do domów dziecka, ubogich rodzin i starszych osób.

Z kim konkuruje Nowa Sól w finale: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola, Starachowice i Zamość.

– Bardzo potrzebujemy głosów – wygraliśmy już 10 tys. zł na cele dobroczynne, powalczmy o 40 tys. To świetna zabawa, która jednocześnie przyniesie wiele dobrego tym, którzy potrzebują nowoczesnego sprzętu AGD. Liczymy na was! – podkreśla Batko.

Głosy do poniedziałku 15 stycznia można oddawać codziennie TUTAJ .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem