Nie mogło być inaczej. Indywidualny wicemistrz świata na żużlu zwyciężył w 55. plebiscycie na najlepszego sportowca Ziemi Lubuskiej. W piątek wieczorem w Palmiarni otrzymał statuetkę i czek na 10 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek w Palmiarni poznaliśmy najlepszych sportowców 2017 r. w województwie lubuskim. Plebiscyt od 1957 r. (z przerwami) organizuje „Gazeta Lubuska”.

Niespodzianki nie było – triumfował Patryk Dudek z klubu Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, który w poprzednim sezonie został indywidualnym wicemistrzem świata na żużlu. Drugie miejsce zajął Wiktor Głazunow, kajakarz AZS AWF Gorzów. Na najniższym stopniu podium znalazła się Joanna Łochowska z UKS Zielona Góra, złota medalistka mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 53 kg.

Czytelnicy w głosowaniu sms mogli nagrodzić też najpopularniejszych zawodników. Tytuł najpopularniejszego sportowca dostał kolarz Trasy Zielona Góra Filip Prokopyszyn, najpopularniejszego trenera Mariusz Cielepa (szkoleniowiec karateków i kick bokserów z Zielonej Góry), a drużyny UKS Chromik Żary.

Patryk Dudek oprócz statuetki otrzymał czek na 10 tys. zł. Nagrody wręczali m.in. prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, wojewoda Władysław Dajczak i przewodniczący sejmiku województwa Czesław Fiedorowicz.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem