Rozległy teren zielonogórskiego szpitala niejednemu pacjentowi lub odwiedzającemu zapewnił długie spacery w poszukiwaniu konkretnego oddziału czy poradni. To dlatego władze placówki postanowiły unowocześnić interaktywny plan sytuacyjny. Teraz jest łatwiejszy w obsłudze i po wybraniu danego obiektu wskazuje nam, jak do niego dojść.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Za unowocześnienie planu sytuacyjnego szpitala i wprowadzenie do niego udogodnień dla mieszkańców odpowiada Krzysztof Krasowski.

– Przygotowaliśmy zupełnie nowe opracowanie graficznie, które umożliwia poszukiwanie w legendzie poszczególnych oddziałów i budynków. Wprowadziliśmy też nowe funkcje, które umożliwiają wybranie poszczególnego oddziału. Wtedy system pokazuje nam konkretny budynek oraz możliwość dojścia do niego, z wykorzystaniem technologii nawigacyjnych i panoramicznym obrazowaniem danego miejsca, do którego chcemy dotrzeć – wyjaśnił Krasowski na antenie Radia Zielona Góra.

Nowy plan sytuacyjny szpitala znajdziemy na stronie internetowej szpitala w zakładce „plan sytuacyjny". Po otwarciu zobaczymy plan ogólny, na którym wyszczególniono najważniejsze oddziały, zakłady i biura placówki. Natomiast u góry możemy wybrać konkretną poradnię, izbę przyjęć czy pracownię, której szukamy. Wtedy aplikacja wskaże nam, gdzie obiekt znajduje się na mapie szpitala i jak do niego dotrzeć.

Jeszcze przez co najmniej miesiąc plan sytuacyjny będzie działał jako wersja testowa. Informatycy będą analizować ruch na stronie, aby sprawdzić, co jeszcze mogą poprawić. Podkreślają jednak, że już teraz wejść internautów jest kilkakrotnie razy więcej niż wcześniej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem