Niestety, według synoptyków w sobotę i niedzielę nie będzie już tak słonecznie jak w piątek. Na terenie woj. lubuskiego zapowiadane są duże opady deszczu. Od poniedziałku przyjdzie mróz...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

IMGW ostrzega przed dużymi opadami deszczu i wzrostem wód w rzekach. Dla woj. lubuskiego wydany został trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia hydrologicznego.

W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej w ciągu najbliższej doby przewiduje się przekroczenie stanu alarmowego na wodowskazach Nowe Drezdenko i Gościmiec (Noteć). Na wodowskazie Gorzów Wielkopolski (Warta) prognozuje się dalsze utrzymywanie się stanu alarmowego

– czytamy w komunikacie IMGW.

Deszcz będzie jednak padać także na południu województwa. W sobotę i niedzielę niebo nad Zieloną Górą ma być mocno zachmurzone, niewykluczone, że w niedzielę spadnie deszcz ze śniegiem. Temperatura za dnia będzie wahać się od 2 do 4 stopni.

Natomiast po weekendzie do Polski przyjdzie mróz. We wschodniej części kraju już wtedy panować będą temperatury minusowe. Zielona Góra ma „bronić się” nieco dłużej. Synoptycy przewidują, że temperatura w naszym mieście w ciągu dnia będzie utrzymywać się w granicach 0 stopni. Poniżej ma spaść dopiero w środę.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem