Biegacze w Poniedziałek Wielkanocny wzięli udział w szóstej edycji nowosolskiego Biegu do Pustego Grobu. - Chrystus prawdziwie zmartwychwstał - wołali z trasy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Start miał miejsce o godz. 15. Wśród tegorocznych gości Biegu do Pustego Grobu byli m.in. bp Tadeusz Lityński i Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym Ironmanie z 1990 r. Jego życiorys stał się inspiracją dla twórców filmu „Najlepszy”.

– Nasz bieg organizujemy nie tylko dla osób wierzących, ale i dla wątpiących – podkreślają w komitecie organizacyjnym. Ma to być m.in. ciekawa forma ewangelizacji.

W tegorocznej edycji wzięło udział około 900 osób. Zawodnicy biegli głównymi ulicami miasta. Dopingowały ich setki kibiców.

W poniedziałek wielkanocny około 900 uczestników wzięło udział w nowosolskim Biegu do Pustego Grobu 2018
W poniedziałek wielkanocny około 900 uczestników wzięło udział w nowosolskim Biegu do Pustego Grobu 2018  Mateusz Pojnar

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem