Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ubiegłym roku w Przylepie wystąpił zespół Ich Troje, w tym zielonogórzanie będą się bawili przy piosenkach Kasi Kowalskiej. Festyn z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w weekend 2 i 3 czerwca na lotnisku aeroklubu. Mieszkańcy dojadą tam za darmo autobusami MZK.

Imprezę organizuje miasto wspólnie z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej. Wśród atrakcji będą m.in. pokazy lotnicze (w tym grupy Żelazny z Przylepu), food trucki, rodzinne miasteczko partnerów ZGranej Rodziny, bungee, karuzela i dmuchane zabawki, a także leśne miasteczko edukacyjne.

Piknik LotniczyPiknik Lotniczy Fot. Władysław Czulak/Agencja Wyborcza.pl

Kasia Kowalska wystąpi w sobotę, 2 czerwca o godz. 19.30. Po jej koncercie widzowie zobaczą specjalny nocny pokaz lotniczy z wykorzystaniem pirotechniki.

W przeszłości Kayah, Kukiz i Boney M.

Festyny połączone z koncertami odbywały się w Przylepie wielokrotnie. Występowali na nich m.in. Dżem, Skaldowie, Kukiz, Kayah, Formacja Nieżywych Schabuff, a nawet Boney M. Na lotnisku w 2009 r. odbył się też koncert „Hity na czasie”, organizowany przez TVP 2 i Radio Eska.

We wrześniu 2003 r. 40 tys. zielonogórzan uczestniczyło w Przylepie w Charytatywnym Festynie Lotniczym poświęconym dwóm pilotom grupy akrobacyjnej Żelazny, którzy zginęli tragicznie trzy miesiące wcześniej. Zwieńczeniem festynu był koncert zespołu Ich Troje. Jego lider, Michał Wiśniewski, prywatnie również pilot, rozpoczął występ utworem poświęconym właśnie Sebastianowi Chrząszczowi i Markowi Dubkiewiczowi.

W ubiegłym roku miasto wróciło do tradycji festynów w Przylepie. Mieszkańcy z okazji Dnia Dziecka bawili się na występie Ich Troje.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.