W miejsce rozebranego 16 lat temu wiaduktu kolejowego nad ul. Sikorskiego powstaje nowy - dla pieszych i rowerzystów, który połączy rozdzielone dotąd fragmenty Zielonej Strzały. Budowlańcy z Kożuchowa pod konstrukcję wylewają już fundamenty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lekka podwieszana konstrukcja ze stali będzie miała 4,2 m szerokości (w tym 2,5 m zaplanowano na ścieżkę dla rowerów) i długość całkowitą 50 m. Po obu stronach małego wiaduktu zamontowane zostaną balustrady wysokie na 1,2 m.

Obiekt buduje firma Bud-Dróg z Kożuchowa. Dokładnej ceny nie znamy, bo budowa kładki jest tylko jednym z elementów wartego 6,8 mln zł przetargu, obejmującego budowę ok. 5 km ścieżek rowerowych i remontu zapuszczonego wiaduktu kolejowego nad al. Wojska Polskiego - więcej przeczytasz TUTAJ.

Kładka w barwy zielonogórskie

Przy ul. Sikorskiego wylewane są już fundamenty pod budowę przyszłego wiaduktu. Donosi o tym Robert Górski, miejski radny i szef stowarzyszenia Rowerem do Przodu. - Ruszyły również prace na odcinku przy ul. Piwnej. Dzisiaj demontowano tory na nasypie obok III LO - pisze Górski.

Kiedy już będzie gotowa, kładka zostanie pomalowana na zielono. Barierki i przyczółki będą szare. Zdecydowali o tym mieszkańcy w ankiecie przeprowadzonej na Facebooku.

Według zapisów umowy z miastem, Bud-Dróg prace ma skończyć do końca czerwca tego roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Warto przypomiec pana Zenona B., niesławnej (według mnie) pamięci wiceprezydenta z SLD, który podobno kazał ten wiadukt zburzyć.
  @hugo_bader
  Patrząc na np. zielona_gora.fotopolska.eu/904250,foto.html to nowy chyba będzie wyglądać bardziej lekko.Oby.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0