Bud-Dróg z Kożuchowa buduje nie tylko nową kładkę nad ul. Sikorskiego, ale remontuje też zapuszczony wiadukt nad al. Wojska Polskiego. Po nieczynnym nasypie kolejowym powędruje brakujący fragment Zielonej Strzały.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Ten odcinek połączy istniejący fragment Zielonej Strzały z budowanym właśnie rondem na ul. Zjednoczenia, z którego będą biegły drogi dla rowerów w kierunku powstającej Trasy Aglomeracyjnej i obu kierunkach ul. Zjednoczenia – wyjaśnia Robert Górski, miejski radny i szef stowarzyszenia Rowerem do Przodu.

Wiadukt kolejowy pochodzący z lat 70. zostanie w całości odnowiony. – Nocą będzie podświetlony. Rampa wjazdowa powstanie od strony ul. Krętej. Jest to jedyny teren, który należy do miasta, stąd jej lokalizacja. Rampa połączy się na dole z izolowanym przejazdem dla rowerzystów w poprzek al. Wojska Polskiego – wyjaśnia Górski.

Podobnie jak nowo budowana kładka na ul. Sikorskiego, wiadukt po remoncie zostanie pomalowany na zielono z szarymi elementami.

Kiedyś zburzyli, budują nowy. Powstaje wiadukt nad ul. Sikorskiego [ZDJĘCIA]

Prace wykonuje firma Bud-Dróg z Kożuchowa. Spółka wygrała wart 6,8 mln zł przetarg na budowę ok. 5 km ścieżek rowerowych wraz z budową kładki nad ul. Sikorskiego i remontem wspomnianego wiaduktu nad al. Wojska Polskiego.

Zgodnie z zapisami umowy, prace ma zakończyć do końca czerwca tego roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem