Prezydent zaprezentował dzisiaj lokalizacje ponad pół tysiąca nowych miejsc parkingowych. Ale nie chodzi o żaden parking wielopoziomowy. Prezydent wykorzysta skwerki w całym mieście. Nie będzie jednak betonował.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miasto chce zadowolić kierowców. Wychodzi z projektem Parking 1000 plus. I już na starcie chce wykonać 50 procent normy. – Przystępujemy do budowy 520 miejsc parkingowych. A to dopiero pierwszy etap tego, co będziemy robić. Realizujemy ten projekt z myślą o mieszkańcach. Chcemy, by mogli łatwiej parkować, co nie jest takie proste zwłaszcza na starszych osiedlach – ogłosił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Gdzie znajdziemy ponad pół tysiąca miejsc? Szukać ich trzeba w całym mieście. Miasto chce wykorzystać skwerki, luki i nieużytki. Prezydent jednak nie zabetonuje trawników, ale je okratuje. – Wprowadzamy rozwiązanie, które jest oparte o tak zwaną technologię przepuszczalną. Chcemy, żeby te parkingi były zielone – tłumaczy i czeka na oferty firm do 9 maja. Wygrany miałby się uporać z pracami do jesiennych wyborów. – Chcemy, żeby do 15 października te miejsca powstały – zaznaczył Kubicki.

Opis metody budowy miejsc parkingowych
Opis metody budowy miejsc parkingowych  Urząd Miasta Zielona Góra

 

Tu 4, tam 100 miejsc

Najwięcej miejsc pojawi się na ul. Zdrojowej, bo aż 103 i na ul. Ptasiej – 65. Najmniej na Wyszyńskiego – 4 i Kokosowej – 5. Pojawią się jeszcze przy ul. Cisowej, Cyryla i Metodego, Harcerskiej, Kołłątaja, Osadniczej, Prostej, Ptasiej, Wazów, Zawadzkiego i Zachodniej. Dlaczego właśnie tam? - Ten program to tak naprawdę realizacja pomysłów mieszkańców, którzy się do nas zgłosili i wskazali konkretne lokalizacje – tłumaczy Filip Gryko z prezydenckiego klubu i zdradza, że w pierwszym etapie tych propozycji było około 40. – Po weryfikacji zostało około 18 lokalizacji – wyjaśnia i dodaje, że projekt zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Przetarg na wykonanie parkingów jest już ogłoszony na stronie Urzędu Miasta.

Materiały prasowe, program Parking 1000
Materiały prasowe, program Parking 1000  Urząd Miasta Zielona Góra

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ale ściema. Do tej pory miasto przymykało łaskawie oczy - niby zgodnie z prawem, jak miejski deweloperek Lesław J. nie budował tylu miejsc parkingowych, co wymagają decyzje rady miasta, a tu nagle przed wyborami olśnienie!
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  No to prezydencik ruszył do galopu, nawet miejsca parkingowe będą i to tuż przed wyborami. Już nawet nie udaje o co w tych wszystkich inwestycjach chodzi. Żeby tylko zdążył przeciąć wszystkie wstęgi na otwarcie kolejnych laurek. Ale zawsze można się podeprzeć radnymi z klubu.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Obywatelska też czeka na kolejny parking odzwierciedlający choć trochę ilość wybudowanych mieszkań za zgodą i PRZYZWOLENIEM magistratu przez takich dwóch deweloperow !!
  @22081987
  Zdaje się, że oba pozwolenia na budowy, dla Ekonbudu i Budnexu, były wydawane za kadencji pana prezydenta Kubickiego. Niestety o cywilizowanym parkowaniu, na wciaż rozrastajacym się osiedlu, dzięki krótkowzroczności magistratu można zapomnieć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No i dobrze. Być może trochę późno, ale to cenna inicjatywa. Świetnie pomyślane z tą trawą, tylko niektóre panie będą narzekać, że w szpilkach sie po tym trudno chodzi.
  @katrow
  Chociaż jeden głos, który nic o wyborach. Nic się nie dzieje, źle, coś jest robione też źle bo wybory. Ja pierdykam, ileż można...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1