"Nie uzurpujemy sobie prawa do reprezentowania kogokolwiek, kto sobie tego nie życzy. Każdy zielonogórzanin zaangażowany w miejskie sprawy może z nami współdziałać w wybranych przez siebie kwestiach. Zapraszamy serdecznie" - pisze Ruch Miejski Zielona Góra w odpowiedzi na list społecznika Mieczysława Bonisławskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę zamieściliśmy list zielonogórskiego społecznika Mieczysława Bonisławskiego. Szef Klubu Miłośników Kolei Szprotawskiej komentuje w nim utworzenie stowarzyszenia Ruch Miejski Zielona Góra. Apeluje do jego twórców m.in. o zmianę nazwy.

Do listu w oświadczeniu odnosi się Ruch Miejski. Zaprasza Bonisławskiego do współpracy i tłumaczy, że „nie uzurpuje sobie prawa do reprezentowania kogokolwiek, kto sobie tego nie życzy”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ekoterroryści, mchy i porosty, malkontenci? Kim są liderzy Ruchu Miejskiego? [SYLWETKI]

Oświadczenie Ruchu Miejskiego Zielona Góra

Cieszymy się, że nasza działalność budzi zainteresowanie. Nie wiemy, ilu spośród ok. 30 odbiorców (instytucji i polityków) listu pana Bonisławskiego czeka na naszą odpowiedź, dlatego odpowiadamy tylko Nadawcy i „Gazecie Wyborczej”.

Ruchy Miejskie działają od kilku lat w całej Polsce, część z nich tworzy stowarzyszenia, wszystkie podpisują się pod 15 tezami miejskimi przyjętymi przez Kongres Ruchów Miejskich w 2015 r. Wszystkie reagują, interweniują, proponują, wszystkie mobilizują obywateli do współtworzenia miasta i stałego współdecydowania o jego rozwoju.

Nie uzurpujemy sobie prawa do reprezentowania kogokolwiek, kto sobie tego nie życzy.

Każdy zielonogórzanin zaangażowany w miejskie sprawy, w tym pan Bonisławski, może z nami współdziałać w wybranych przez siebie kwestiach. Zapraszamy serdecznie.

Informacje o stowarzyszeniu, tezy miejskie i kontakt znajdują się na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

Pan Bonisławski może także powołać własny Ruch Miejski, dowolnie go nazwać i przystąpić do Kongresu. Może także kandydować (lub nie) do miejskiej czy wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego – ich zakres działania reguluje stosowna ustawa.

Pozostajemy z szacunkiem

Ruch Miejski Zielona Góra

Anna Kraśko, dr Anita Kucharska-Dziedzic, Barbara Marcinów, Joanna Liddane, Małgorzata Turzańska-Zenker, dr Dawid Kotlarek, Grzegorz Lipiec, Krzysztof Fedorowicz, Paweł Zalewski, Sebestian Pilichowski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem