Prezydent Nowej Soli ćwiczył kiedyś boks. Teraz odbył trening pokazowy z mistrzami sportów walki - Tomaszem Makowskim i Michałem Chudeckim. I radził sobie nieźle! - Warunki ma super, tak jak Kliczko - chwalą prezydenta fighterzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wadim Tyszkiewicz wylicytował trening z Tomaszem Makowskim, multimedalistą muay thai i K-1 podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokazowe zajęcia odbyły się w sali Maku Gym w Nowym Miasteczku.

W przeszłości prezydent Nowej Soli ze sportami walki miał do czynienia. Trenował boks. – W mojej dawnej przygodzie z boksem zwycięskich walk było zdecydowanie więcej. Wychowywałem się na ul. Zjednoczenia, tam ulica mnie wychowywała. Kiedyś była u nas taka walka, której nie zapomnę nigdy w życiu. Przy tamtej dzisiejsze walki w klatkach to mały pikuś – mówi Tyszkiewicz.

Jak wyglądał trening pokazowy? W pierwszej kolejności rozciąganie, żeby nic nie strzeliło, a potem ćwiczenia techniczne na tarczach pod czujnym okiem Makowskiego.

To nie koniec. Później Wadim Tyszkiewicz stoczył sparing z Michałem Chudeckim, uznaną marką w polskim boksie. Ten niedawno walczył na prestiżowej gali Polsat Boxing Night, a kiedy trenował w Stanach Zjednoczonych, sparował m.in. z... Floydem Mayweatherem! Najbogatszym, i przez wielu uznawanym za najlepszego, bokserem w historii tego sportu.

Chudecki jest pełen uznania dla umiejętności Tyszkiewicza: – Bardzo podobało mi się to, jak prezydent trzymał dystans. Widać, że podstawy ma solidne. Tylko musiałby to sobie odświeżyć, bo pewnie dawno nie ruszał się typowo boksersko. Musiałby odkurzyć rdzę ringową i jeśli zacznie działać w tym kierunku, to warunki ma super. Tak jak np. Kliczko.

Zaskoczony formą prezydenta Nowej Soli był Tomasz Makowski. – Naprawdę świetna kondycja. Wiadomo, trzeba poprawić szczegóły, ale ogólnie prezydent mógłby jeszcze wiele pokazać. Widać, że kiedyś miał do czynienia z tym sportem. Włożył na treningu solidną pracę i dużo serca. Kwestia jest taka, żeby to teraz wszystko ponownie uruchomić, żeby zaczęło działać jak dawniej – ocenił Makowski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem