Od poniedziałku 28 maja całkowicie nieprzejezdna jest ul. Sikorskiego. Trwa budowa małego wiaduktu, który pozwoli połączyć kolejne odcinki Zielonej Strzały - ścieżki rowerowej prowadzonej po dawnej drodze kolejowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Budowa wiaduktu dla pieszych i rowerzystów wkroczyła w kluczową fazę. Przez parę wcześniejszych dni ul. Sikorskiego była przejezdna w systemie wahadłowym, od poniedziałku jest zamknięta całkowicie. Chodzi mniej więcej o miejsce, gdzie w Sikorskiego wpina się ul. Głowackiego, koło sklepu Kogucik.

Urząd miasta zaleca objazd ulicami: Botaniczną, Jaskółczą i Ogrodową albo Browarną i Strzelecką.

Objazdy w związku z zamknięciem ul. Sikorskiego
Objazdy w związku z zamknięciem ul. Sikorskiego  Fot. materiały urzędu miasta

Obiekt powstaje w miejsce rozebranego 16 lat temu wiaduktu kolejowego. Lekka podwieszana konstrukcja ze stali będzie miała 4,2 m szerokości (w tym 2,5 m zaplanowano na ścieżkę dla rowerów) i długość całkowitą 50 m. Po obu stronach małego wiaduktu zamontowane zostaną balustrady wysokie na 1,2 m.

Kładkę stawia firma Bud-Dróg z Kożuchowa. Jej budowa jest tylko jednym z elementów wartego 6,8 mln zł przetargu, obejmującego budowę ok. 5 km ścieżek rowerowych. Kiedy będzie już gotowa, zostanie pomalowana na zielono z szarymi barierkami i przyczółkami. Zdecydowali o tym mieszkańcy w ankiecie przeprowadzonej na Facebooku.

Ul. Sikorskiego będzie wyłączona z ruchu do 10 czerwca. Dzień później wróci ruch wahadłowy, który potrwa do końca miesiąca.

Budowa wiaduktu pieszo-rowerowego nad ul. Sikorskiego po trasie dawnego wiaduktu kolejowego
Budowa wiaduktu pieszo-rowerowego nad ul. Sikorskiego po trasie dawnego wiaduktu kolejowego  Władek Czulak

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ale dlaczego kubicki wszystkie remonty zaplanował w tym samym czasie? proste: otworzy je tuz przed wyborami w chwale mówiąc: Ja, januszek, wam to uczynił. A radni będą klaskać korzystając z blasku januszka.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  budować, budować, drogi rowerowa świetna sprawa!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0