Paulina Nodzyńska, dziennikarka zielonogórskiej "Wyborczej", zdobyła główną nagrodę w konkursie dziennikarskim im. Edwarda Mincera "Samorząd lubuski w mediach 2018". Laureatów poznaliśmy w sobotę podczas uroczystej sesji sejmiku w bibliotece Norwida.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konkursowe jury, w skład którego weszli redaktorzy najważniejszych lokalnych mediów, pracownicy urzędu marszałkowskiego oraz prezesi SKO i RIO w Zielonej Górze, najwyżej oceniło pracę Pauliny Nodzyńskiej, doświadczonej dziennikarki zielonogórskiej "Wyborczej".

Nasza redakcyjna koleżanka uznanie zdobyła za reportaż "W kolejce do naszej Leśnej Góry", w którym pochyliła się nad problemem długich kolejek na zabiegi w Lubuskim Centrum Ortopedii (dawne LORO) w Świebodzinie. Niektórzy pacjenci na przyjęcie czekają tam nawet po 5 lat i więcej.

Drugą nagrodę przyznano Michałowi Szczęchowi z "Gazety Regionalnej" za artykuł "Droga polska", a trzecie - Leszkowi Kalinowskiemu z "Gazety Lubuskiej", autorowi tekstu "Burza wokół zdrowia, czyli drugi szpital lekiem na nasze problemy".

Konkurs im. Edwarda Mincera, zmarłego w 2014 r. zasłużonego lubuskiego dziennikarza, organizuje Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Lubuskich.

W trakcie uroczystej sesji sejmiku wręczono także Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa. Otrzymali je: działaczka lokalna Zofia Kulikowska, malarka Alla Trofimenkowa-Hermann, przedsiębiorca z branży mięsnej Anna Małgorzata Zyguła, ekspert ekonomista Aleksander Kapustka, działacz kulturalny Tomasz Miechowicz oraz dwaj działacze sportowi - Kazimierz Milanowski i Marian Rzeźniewski.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

WŁADYSŁAW CZULAK

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem