Ponad 750 żołnierzy pododdziałów przeciwlotniczych Czarnej Dywizji brało udział w szkoleniu poligonowym w Ustce, którego najważniejsza część miała miejsce w środę, 27 czerwca. Mowa o strzelaniu bojowym z zestawów rakietowych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Centralny Poligon Sił Powietrznych w Ustce stał się miejscem szkolenia poligonowego przeciwlotników 4 Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego (4pplot) z Leszna i Czerwieńska. Na poligonowych plażach i placach ćwiczeń szkolili się również żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza i Wędrzyna oraz specjaliści z 11 batalionu dowodzenia z Żagania.

Szkolenie było widowiskowe. Mowa o strzelaniu bojowym do zdalnie sterowanych celów, wykonywanym z przeciwlotniczych zestawów rakietowych PRWB OSA oraz 2K12 KUB.

– Wszystkie rakiety trafiły w cel. To dowód na dobre przygotowanie i wyszkolenie załóg oraz na to, że sprzęt spisuje się znakomicie – ocenił po próbnym strzelaniu płk Mirosław Szwed, dowódca 4Zpplot.

.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem