W 36 stacjach zielonogórzanie mogą wypożyczyć 360 rowerów. Bicykle są już dostępne głównie w śródmieściu i na największych osiedlach
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Później za pierwszą godzinę (od 21 do 60 minuty) zapłacimy 2 zł, a za każdą kolejną 4 zł.

Rowery można wypożyczyć na dwa sposoby. Pierwszy polega na zarejestrowaniu się na stronie zielonogorskirowermiejski.pl i wpłacie 10 zł. Dostajemy specjalny kod PIN, za pomocą którego będziemy mogli wypożyczyć rower przy stojaku na stacji wypożyczania. Drugi sposób to skorzystanie z aplikacji Nextbike, firmy która dostarczyła rowery i obsługuje system.

– Wystarczy zalogować się do niej jeden raz, a później telefonem skanować kody QR, które są umieszczone na rowerach. Co ważne, opcja jest dostępna również dla osób, które mają konto w aplikacji Nextbike w innych miastach w Polsce – tłumaczy Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy firmy Nextbike.

Umowa z miastem jest ważna do końca 2021 r. i opiewa na prawie 5,5 mln zł. Wypożyczalnie będą działały dziewięć miesięcy w roku – od marca do listopada.

CZYTAJ TAKŻE: Wiadukt dla rowerów już gotowy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jaki jest sens wklejania po 3 razy tego samego zdjęcia? Bo dwucyfrowa liczba zdjęć w galerii lepiej wygląda?
  @aplikant.zg
  Pierwszy raz te zdjęcia widzę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0