W piątek 21 września żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej obchodzili swoje święto. Na placu Bohaterów w Zielonej Górze odbyły się oficjalne uroczystości, a po drugiej stronie ulicy Piknik Czołgisty, na którym można było oglądać wojskowy sprzęt.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piknik Czołgisty odbył się na placu przy Centrum Biznesu. Można było oglądać indywidualne wyposażenie żołnierza, ale też ciężkie egzemplarze sprzętu wojskowego, który na co dzień wykorzystywany jest w szkoleniu oddziałów dywizji. Nie mogło zabraknąć grochówki i ciepłego chleba, wypiekanego na miejscu w żołnierskiej piekarni.

Oficjalnie uroczystości odbyły się na placu Bohaterów. Po wprowadzeniu kompanii honorowej, wystawianej przez żołnierzy 11. batalionu dowodzenia, podniesiono flagę państwową i odegrano Mazurek Dąbrowskiego. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia aktów mianowania, odznaczeń, medali i odznak.

Ostatnim akcentem była defilada ul. Bohaterów Westerplatte. To dlatego w piątkowe popołudnie przejazd tą drogą był zablokowany.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem