"Magazyn Ekspresu Reporterów" w telewizyjnej Dwójce pokazał reportaż o matce i synu, którzy zostali eksmitowani z mieszkania przy ul. Zawadzkiego "Zośki". Wcześniej lokal w niejasnych okolicznościach stał się własnością doradców bankowych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Reportaż Macieja Piotrowskiego pt. „Eksmisja” przedstawia historię zielonogórskiej rodziny z ul. Zawadzkiego „Zośki.”. We wtorek został pokazany w „Magazynie Ekspresu Reporterów” w TVP2. 

Reportaż obejrzycie TUTAJ.

„Starszy pan, zgodnie żyjący z rodziną, mieszkający wspólnie z córką i wnukami w jednym lokalu, postanawia skonsolidować kredyt. Udaje się w tym celu do doradców bankowych. Po pięciu miesiącach umiera, a córka i wnukowie dowiadują się, że muszą opuścić mieszkanie, które zajmują, ponieważ jego właścicielami są teraz doradcy bankowi. Rodzina sprawę kieruje do prokuratury. Śledztwo o przejęcie lokalu trwa, ale procedura nie zatrzymuje innej – eksmisyjnej, i rodzina traci dach nad głową. Nie wiadomo, czy dziadek został oszukany, czy doradcy wykorzystali jego naiwność” – opisuje reportaż „Magazyn Ekspresu Reporterów”.

Maciej Piotrowski w reportażu prezentuje też wątek związany z urzędem miasta. Rodzina w ekspresowym tempie otrzymuje lokal socjalny, chociaż średni czas oczekiwania wynosi w Zielonej Górze kilka lat. W związku z otrzymaniem lokalu komornik mógł dokonać eksmisji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem